"Динамо" - "Рух" 2:0. Воротарське питання

Головний арбітр: Володимир Новохатній (Київ)
Асистенти: Денис Романов (Дніпро), Денис Сердюк (Полтава)
"Динамо": Бущан, Сирота, Дубінчак, Дячук, Тимчик, Бражко, Буяльський, Беніто (Ванат, 61), Шепелєв (Андрієвський, 89), Караваєв (Вівчаренко, 75), Кабаєв
Тренер: Олександр Шовковський
"Рух": Герета, Роман, Слюбик, Пастух, Сапуга, Сич, Дідик, Эдсон (Підгурський, 26), Соломон-Отабор (Климчук, 54), Квасниця, Бренер (Карабін, 75)
Тренер: Віталій Пономарьов

{{widget:lineup:23497}}

Поки в Олександрії було штормове попередження, через яке довелося переносити матч буквально за десять хвилин до стартового свистка, в Києві умови були набагато кращими. Було тільки попередження, що негода може розпочатися ближче до вечора. Головне ж обговорення до стартового свистка було пов’язане з несподіванками у складах команд. Одна з таких – вихід другий матч поспіль у старті молодого голкіпера  Юрія-Володимира Герети. Тоді як досвідчений Юрій Паньків залишився у запасі.

Вже на 6-й хвилині зустрічі зіграло свою роль таке рішення тренерського штабу львів’ян. Герета спочатку помилився, віддавши пас не партнеру, а точно на Тимчика. Олександр подарунком скористався, одразу прицілився і пробив у ближній кут з-за меж штрафного майданчику. Тут молодий воротар допустив і другу помилку, загубивши ворота. Через це пропустив у ближній від себе кут. 1:0!

"Рух" відповів доволі швидко. Через шість хвилин двічі м’яч міг опинитися у воротах Бущана… Спочатку після подачі Сича після розіграшу кутового ніхто не зміг пробити головою з близькою відстані, а потім після подачі другим темпом вже Слюбик не зміг нормально завдати удару. Захисник, схоже, вирішив приймати у воротарському майданчику, в чому і була його помилка. М’яч просто відскочив у руки Бущану.

16-та хвилина могла стати ще одним неприємним моментом для гостей. Едсон послизнувся та впав, що арбітр порахував за фол Шепелєва. Тим самим рефері відібрав у киян можливість виходу один на один з голкіпером, оскільки півзахисник "Динамо" і близько не чіпав суперника. Єдсон провів на полі ще десять хвилин, після чого був замінений через пошкодження.

Незважаючи на рахунок на табло та силу суперника, львів’яни у першій половині тайму намагалися вертикально атакувати великими силами. Зовсім не відсиджувалися біля власних воріт, через що темп у грі був доволі хорошим. Киянам це теж подобалося, оскільки у суперника з’являлося багато вільних зон. Динамівці, почавши грати другим номером, частенько влаштовували вилазки. То Кабаєв у спробі лівою ногою влучити у дальній верхній кут проб’є повз ворота, то Шепєлєв з-за меж штрафного засадить вище після рейду все того ж Кабаєва.

Під кінець тайму темп помітно впав, гра проходила без воріт. Саме в цей момент кияни забили вдруге. На 43-й хвилині ще одна помилка молодого голкіпера призводить до другого голу у львівські ворота. Після чергової невдалої передачі вперед Кабаєв одразу накрив Підгурського, зайшов до штрафного майданчику, прицілився і пробив у дальній кут. 2:0!

Так і виходить, що при доволі рівній грі на рівному місці "Рух" пропустив обидва голи… Хоча володів м’ячем у першому таймі більше за киян – 56% проти 44%. В другому таймі "Динамо" вже не дозволяло супернику стільки грати з м’ячем, а моментів стало ще менше. При тому швидкості також впали.

Хоч з якоюсь гостротою було у другому таймі два відрізки. Перший – з 52-ї до 59-ї хвилин. Спочатку Буяльському дали багато часу у штрафному "Руху". У підсумку Віталій пробив з розвороту повз ворота. Через хвилину провал оборони гостей завершився рейдом Караваєва. Олександр прострілював на Беніто, який мав би забивати у порожні ворота, однак в останній момент у підкаті дограв захисник, не дозволивши Беніто пробити. Другу спробу відбив вже Герета. Завершився відрізок ударом Кабаєва у руки голкіперу.

Другий відрізок – з 84-ї до 89-ї хвилини. Розбудив вболівальників Ванат, який продавив Слюбика на правому краю штрафного майданчику і з гострого кута вирішив пробити – повз ворота. Якби віддав на Дубінчака, рахунок міг бути розгромним. Через п’ять хвилин  голкіпер потягнув удар Ваната! А Вівчаренко не зміг точно добити у порожні ворота.

Про такі перемоги прийнято казати "на класі". Суто за рахунок індивідуальної майстерності "Динамо" і перемогло. Кияни віддали м’яч супернику, дозволили наробити помилок, покарали за них і вже спокійно догравали з потрібним рахунком. "Рух" просто не міг нічого вигадати, щоб хоч якось потурбувати Бущана. А Герету дуже критикувати не варто. Молодому воротарю потрібно наробити такі помилки. Головне – продовжувати працювати над собою.