"Металіст" - "Верес" 5:5. Як тобі таке, Ілоне Маску?
Автор: Олексій Безуглий

15.04.2023. Чемпіонат України. 21-й тур. Ужгород. Стадіон "Авангард"

Головний арбітр: Олександр Солов'ян (Київ)

"Металіст" - "Верес" 5:5

Голи: Картушов, 6, Порох, 10, Прядун, 25, Бойчук, 38, Наумець, 82 - Блізніченко, 18 (пен.), В.Шарай, 23, Хондак, 36, В.Шарай, 54, Блізніченко, 59 (пен.)

"Металіст": Єрмолов, Романюк, Мизюк, Порох, Коррал, Панасенко (Наумець, 64), Картушов (Демченко , 73), Бойчук, Ралюченко, Чідомере (Чайковський, 46), Прядун

Тренер: Періца Огнєнович

"Верес": Когут, Курко, Гагун, Хондак, Блізніченко (Дахновський, 79), Вовченко, С.Шарай, Пасіч, В.Шарай, Кльоц, Гайдучик (Шестаков, 76)

Тренер: Юрій Вірт

Попередження: Мизюк, 17, Романюк, 40, Чайковський, 49 - Когут, 61, Дахновський, 87, Гагун, 88

{{widget:lineup:20467}}

"Верес" і "Металіст" - команди, які перебували у нижній частині турнірної таблиці. 13 і 15 місця в УПЛ прекрасно свідчили про те, що обидвом колективам вже нікуди відступати. То ж на глядачів очікувала битва аутсайдерів за шість очок.

"Металіст" розпочав гру надзвичайно потужно, заставивши оборону гостей помилятися, що призвело до швидкого голу. Атака харків'ян принесла успіх на 6-й хвилині. Романюк подав справа на дальню штангу, де швидше за усіх зреагував Картушов, в дотик відправиши м'яч повз Когута у ворота - 1:0.

Не встигли "червоно-чорні" оговтатися, як "Металіст" знову відправив у нокдаун підопічних Вірта. Харків'яни подали від кутового прапорця - удар Чідомере головою відбив Когут, але першим на добиванні був Порох - 2:0.

Проте хоч в Ужгороді і розпочався дощ, але "Верес" не розкис, а навпаки зібрався і заробив пенальті. Мизюк ногою зачепив Гайдучика, який впав у карному майданчику "Металіста". Арбітр зустрічі Олександр Солов'ян вказав на 11-метрову позначку, а Мизюку показав жовту картку. Пенальті взявся виконувати Блізніченко і повернув інтригу, розвівши Єрмолова і м'яч по різним кутам - 2:1.

Це неймовірно, але минуло лише п'ять хвилин, як рівняни зробили камбек. Оборонці "Металіста" не зуміли зупинити прохід Блізніченка у власному штрафному майданчику, який прострілив на зовсім одинокого Шарая. Владислав був точним - 2:2.

Але не довго встигли порадіти гравці "Вереса". Фактично наступна атака "Металіста", черговий провал оборони, і рахунок на табло знову змінився на користь харків'ян. Максим Прядун перехопив необачний пас Кльоца назад та більярдним ударом вразив дальній кут - 3:2. Цей гол став сьомим для форварда у поточному сезоні УПЛ.

Тим часом злива ставала сильнішою, м'яч подекуди застрявав у калюжах, які з'явилися на зеленому газоні. Такі складні погодні умови зазвичай грають на руку команді, яка обороняється. Але у цій зустрічі все було навпаки. Принаймні у першому таймі. Ні одна з команд не думала про оборону. Гра відбувалася на зустрічних курсах: швидка, цікава, безпринципова, видовищна.

Гайдучик міг зрівнювати рахунок, але з чудової позиції пробив неточно. І все ж таки вдача посміхнулася "Вересу". На подачу Блізніченка з кутового відгукнувся Даниїл Хондак та головою побив точнісінько під стійку - 3:3. Це дебютний гол 21-річного захисника в УПЛ.

Проте "Металіст" знову проявив характер. Бойчук вдало зіграв на підборі та зльоту влупив із-за меж штрафного майданчика - 4:3. З цим результатом на табло обидві команди відправилися у роздягальню на відпочинок, перший тайм завершився за мінімальної переваги номінальних господарів.

Хоч злива і припинилася у перерві працівники стадіону намагалися привести до ладу поле "Авангарду". Але глобально проблема не була вирішена.

Друга половина зустрічі не підвела у плані видовищності і результативності. "Верес", прибравши ініціативу до своїх ніг, знову скористався своїми шансами! Кльоц, побачивши забігання на дальню стійку Владислава Шарая, накинув йому м'яч на голову - 4:4.

Не давши супернику прийти до тями, "Верес" знову здивував. Кльоц, прострілювавши з флангу, влучив у руку Чайковському, яка не була притиснута до тіла. А так як це трапилося у карному майданчику "Металіста", то це чистий пенальті. Вирок знову взявся виконувати Блізніченко і знову переграв Богдана Когута - 4:5.

Після того, як "Верес" вийшов уперед, підопічні Вірта, діяли цікавіше та гостріше в атаці за харків'ян. Двічі небезпечно пробивав Кльоц, але його пострілам бракувало точності. Прекрасну нагоду втратив Геннадій Пасіч, з близької відстані пробивши над поперечиною. Але перед "червоно-чорними" варто зняти капелюха за те, що команда, програючи 0:2, зуміла переламати хід поєдинку.

"Металіст" довгий час діяв блідо та нецікаво. Але своїми пасивними діями зумів приспати пильність суперника. Але ніколи не варто розслаблятися, адже за це можна легко поплатитися. Що й сталося з "Вересом". Оборонці рівнян не встежили у власному штрафному майданчику за Наумцем, який видряпавши м'яч, з кількох метрів переграв Когута - 5:5. Для Владислава це дебютний гол за "Металіст" і в УПЛ.

"Верес" дуже старався та хотів вирвати перемогу, але Єрмолов двічі врятував свою команду!

В результаті гра завершилася з хокейним рахунком 5:5. Хто казав, що УПЛ вже на дні і в неї нема майбутнього? УПЛ - жива і буде жити. А матч між "Металістом" та "Вересом" став найрезультативнішим і найцікавішим у поточному сезоні. Як тобі таке, Ілоне Маску?