Головний арбітр: Анатолій Абдула (Харків)
Асистенти: Александр Беркут (Сімферополь), Виталий Скобля

Голи: Гочолейшвілі, 56 (авт.) - Судаков, 62, Келсі, 90+4

"Львов": Юрчук, Габріель, Кузик, Дитятьєв, Грисьо, Мильченко, Беляєв, Алібеков (Никитюк, 84), Богунов, Бугай (Сасовський, 78), Свржняк (Мишенко, 66)

"Шахтер": Трубін, Ракіцький, Матвієнко, Степаненко, Тотовицький (Борячук, 83), Судаков, Криськів (Очеретько, 27, Келсі, 71), Бондаренко, Траоре (Сікан, 83), Топалов, Гочолейшвілі

Тренер: Ігор Йовічевіч

Попередження: Степаненко, 63, Матвієнко, 66

{{widget:lineup:20401}}

Читай також: Чемпіонат України. "Львів" - "Шахтар" 1:2. Відеоогляд матчу

Здавалося, що спарені матчі (з урахуванням перенесеної гри першого кола) лідера та аутсайдера - це лише формальність. Адже співвідношення сил явно на користь однієї з команд. Але "Львів" зі стартових секунд продемонстрував, що налаштований на поєдинок так, наче саме від цієї гри залежить доля команди в УПЛ.

Підопічні Анатолія Безсмертного дещо несподівано запропонували фавориту високий пресинг, до якого, склалось враження, "гірники" виявилися не готові. Господарі постали організованим боєздатним колективом - без натяку на те, що над командою вже тривалий час тяжіє статус головного невдахи турніру і кандидата на виліт з ліги. Футболісти "Львова" не соромилися зустрічати суперника вже на його половині поля, нав'язували боротьбу, створювали перешкоди й першими почали проявляти себе в атаці.

Удар Алібекова із середньої дистанції став своєрідною пристрілкою - поряд зі штангою. Згодом Свржянк, після невдалого скидання Ракицького головою, вже мав повноцінний гольовий момент, але пробив в рукавички Трубіну. А що "Шахтар"? Високий пресинг суперника змушував низько опускатися не тільки Степаненка, а й Судакова з Бондаренком. "Мозковий центр" гірників пробував організовувати атаки від своїх воріт, але комбінації все одно не клеїлись.

А в середині тайму у "Шахтаря" виникла ще одна серйозна проблема. Після розіграшу кутового, Криськів спробував організувати атаку другим темпом, але в боротьбі з Грисьо отримав жахливу травму гомілкостопу. Вінгер не тільки не зміг продовжити гру, а й самостійно залишити поле - знадобилася допомога медиків і електрокару. Це серйозна втрата не лише для донецької команди, а й молодіжної збірної України, якій влітку належить відстоювати честь нашої країни на чемпіонаті Європи.

Замість травмованого гравця Йовічевіч випустив Очеретька, з виходом якого фланги дончан придбали зовсім незвичний вигляд. Зліва діяв Тотовицький (це лише четверта гра Андрія в сезоні, причому перша - зі стартових хвилин!), а справа - Очеретько, який також має невелику ігрову практику.

Поки "Шахтар" намацував ігрові схеми й підлаштовувався під суперника, "Львів" продовжував гнути свою лінію, діючи агресивно - надійно в обороні та гостро в атаці. Причому кінцівка тайму залишилась за командною Безсмертного. Перед свистком на перерву Бугай переграв Степаненка, але в останній момент під його удар кинувся Матвієнко. А відразу після кутового пролунав свисток на перерву.

Навіть статистика першої половини гри свідчить про рівне співвідношення сил: і "Львів", і "Шахтар" нанесли по 7 ударів (у львів'ян 1 удар прийшовся у площину воріт, у гірників - 3).

Йовічевіч не проводив замін у перерві, але відразу після поновлення гри були помітні деякі перестановки. По-перше, активніше почав діяти Ярослав Ракицький. Центральний захисник став виконувати роль плеймейкера, розганяючи атаки своєї команди. Плюс Ярослав традиційно використовує вміння віддати точну довгу передачу. Саме після пасу Ракицького момент виник у Тотовицького, але його удар потягнув Юрчук.

Важливо, що гравці "Львова" не піддались на тиск суперника і не відійшли всією командою на свою половину поля, а шукали свій шанс в контратаках і знайшли його. Трубін спас свою команду після удару Грисьо, але атака господарів не захлинулась, а отримала друге дихання. Богунов на фланзі перехитрив Топалова і виконав навіс. М'яч перелетів через Богунова і Матвієнка, а Гойчолеішвілі, страхувавший дальню штангу, не встиг зорієнтуватися і від голови грузина м'яч влетів у ворота Трубіна - 1:0.

Запахло справжньою сенсацією, але "Шахтар" швидко зрівняв рахунок. Судаков наважився на дальній удар, Юрчук контролював ситуацію, але лише до того моменту, як м'яч зрикошетивши об ногу Грисьо, змінив траєкторію, і поставив голкіпера в безвихідну ситуацію - 1:1.

І знову роль лідера, гравця, який вів за собою партнерів, взяв Ракицький. Після дальнього удару Ярика, за "Львів" зіграла поперечина! Згодом Ракицький відібрав м'яч в центрі поля, протягнув до чужої штрафної і, вже падаючи після фолу Мишенка, зумів віддати передачу на Траоре, але удару форварда з близької відстані забракло влучності.

Час збігав і важливо, що в навіть в такій непростій ситуації, Ігор Йовічевіч зміг знайти рятівне рішення. Спершу тренер наважився на зворотню заміну, знявши з гри Очеретька, замість якого вийшов Келсі. Венесуелець відразу опинився у центрі подій, знаходячи моменти для завершення. Спочатку форвард ефектно пробивав через себе у падінні, а згодом небезпечно пробивав головою після кутового.

За сім хвилин до закінчення основного часу Йовічевіч зробив ще один ефективний хід: тренер випустив Сікана і Борячука замість втомлених Траоре і Тотовицького. І "Шахтар" зумів зберегти постійний тиск на ворота "Львова", в той час, як господарі виглядали помітно стомленими - намагалися тягнути час і хапалися за ноги, які зводила судома.

Кінцівка залишилась за "Шахтарем", перевага якого стала тотальною. Супермомент після кутового змарнував Степаненко: пробиваючи без перешкод з меж воротарської, капітан гостей примудрився пробити й повз голкіпера, і повз ворота. Знову ефектним ударом відзначився Келсі - форвард бив в дотик після діагональної передачі від Ракицького.

Розв'язка наступила на останніх секундах вже компенсованого часу. Судаков виконав передачу верхом у штрафний майданчик, Сікан виграв повітря та головою скинув м'яча на Келсі, а той своєю чергою в падінні з лінії воротарської не залишив шансів Юрчуку і партнерам - 2:1!

"Шахтар" здобув дуже непросту перемогу, зумівши дотиснути суперника на останніх секундах протистояння. Що насторожує - це вже третя поспіль важка (якщо хочете - не переконлива) гра лідера. Притому, що суперники були із нижньої частини турнірної таблиці - "Чорноморець" (2:2), "Металіст" (1:0) та "Львів" (2:1).

Чергова серйозна травма - на цей раз у Криськіва, напевно додасть головного болю тренерському штабу. Важливо, що, не зважаючи на непереконливу гру до перерви та труднощі після пропущеного голу, "Шахтар" все ж зумів перевернути поєдинок на свою користь і зберіг лідерство.

"Львів" сподобався - можливо за змістом, якістю і самовіддачею це була краща гра команди у сезоні. Господарі заслуговували бодай на одне очко, але в кінцівки все ж свою роль зіграв клас суперника, а також якісніша лава для запасних. Команда Безсмертного знову залишилась без очків і зазнала сильного психологічного удару. Програвати на останніх секундах по такій грі - ворогу не побажаєш. А ще проблемою для тренерського штабу може стати не тільки психологічне, а й фізичне відновлення команди. Дуже багато сил віддали львів'яни у цьому матчі.

Нагадаю, вже у неділю, 16 квітня, "Шахтар" та "Львів" на цій же самій "Арені-Львів" проведуть ще один поєдинок, на цей раз в рамках 21-го туру.