"Верес" (Рівне) - "Металіст" (Харків) 1:2

Голи: Кльоц, 79 (пен.) - Прядун, 29, Каплієнко, 57

"Верес": Когут, Гагун, Мірошник, Вовченко, Квасний (С.Шестаков, 46), Кльоц, Кучеров, Дахновський (Сергійчук, 72), Лебеденко (С.Шарай, 62), Г.Пасіч (В.Шарай, 62), М.Шестаков (Гайдучик, 46)

"Металіст": Рибка (Костик, 28), Мизюк, Федорів (Ралюченко, 46), Романюк, Каплієнко, Чайковський (Книш, 75), Чідомере (Демченко, 46), Танковський, Підлепенець, Картушов (Клименчук, 90+1), Прядун

Попередження: Лебеденко, 8, Дахновський, 9, М.Шестаков, 23, Мірошник, 34 - Чідомере, 6, Федорів, 35, Романюк, 45+1

{{widget:lineup:17947}}

Щось зламалося у, здавалося б, відлагодженому механізмі "Вереса". Другий тайм матчу з "Рухом" - хоч бери і викадай на смітник історії. Дуже поганий за якістю гри. Нічого рівнянам не вдавалося в атаці і тому підсумковими 2:2 Юрій Вірт був неабияк задоволений. Висновки, звісно, напрошувалися. Фахівець їх робив, достеменно знаю. Проте чому з "Металістом" "червоно-чорні" діяли ще гірше - запитання, на яке у мене немає чіткої відповіді.

Щоправда, "Верес" грав невиразно не всі 90 хвилин - десь 70. Після серіїї замін і з появою на полі братів Шараїв, Гайдучика господарі значно додали в русі, атаки стали більш креативними, побільшало ударі і врешті їм вдалося повернути інтригу в матчі.

Чому рівняни саме так не грали із самого початку? Це питання. Чому Юрій Вірт затягнув із замінами? Це також питання. Чому захисники "Вереса" - особливо Мірошник із Квасним - діяли, як перелякані? І навіть це питання.

Я б не сказав, що "Металіст" переграв суперника за всіма показниками. Харків'яни просто скористалися помилками, рівняни - ні. От скажіть, приміром, хто заважав Михайлові Шестакову за рахунку 0:1 "пробити" з близької відстані Ореста Костика? Або згагадайте момент у Віталія Дахновського ще до голу Прядуна. Бив начебто непогано, в дальній кут, однак "Металіст" ціною травми і подальшої заміни врятував Олександр Рибка. Їм хто лікар? Забивайте - і гра, упевнений, мала б зовсім інше продовження.

Перший гол у ворота Богдана Когута прийшов після кутового... "Вереса". Харків'яни відбилися, Єгор Картушов пролетів по правому флангу, увійшов до карного майданчика і планував відпасувати на Євгена Підлепенця - м'яч перехопив Микола Квасний, від якого той полетів у бік Романа Мірошника, рикошет - і Максим Прядун, що залишився на самоті, спокійнісенько запалив одиничку на табло.

Другий гол, який "Металіст" провів по перерві, також прийшов з правого флангу. І знов не обійшлося без рикошету. Єгор Демченко робив передачу, невдалі дії Дахновського - м'яч відскочив до Олександра Каплієнка і той не схибив, оформивши прем'єрний гол за харківський клуб.

Рахунок змінився на 79-й хвилині. Після 11-метрового, призначення якого Віктором Копієвським у харків'ян викликало чимало запитань. Йшла подача з лівого краю, Влад Шарай кинувся за м'ячем, позаду біг Демченко - гравець "Вереса" потім впав. Зачепив хавбек "Металіста" суперника чи ні - треба дивитися під мікроскопом. Відеоповтор чіткої відповіді не дав. А Дмитро Кльоц з позначки не схибив - 1:2.

Якби через хвилину забив через себе Микола Гайдучик - то був би дивовижний і яскравий порятунок. Утім, харків'яни вистоятили. І в цьому епізоді, й в усіх наступних. Кінцівка матчу пройшла в атаках рівнян. Проте надто пізно вони прокинулися...

Перша перемога на реконструйованому "Авангарді" відкладається. Нічия з "Рухом" (2:2), тепер от поразка від "Металіста" (1:2). Рівне чекає...