Головний арбітр: Роман Блавацький (Львів)
"Минай": Кемкін , Прокопчук, Дмитрук, Чуєв, Корнийчук, Петько (Семотюк, 64), Нємчанінов (Скиба, 46), Вітенчук, Вакула (Матюшенко, 77), Ременяк (Гунічев, 77), Устименко (Попов, 77)
"Металіст 1925": Мозіль, Фарина, Червак (Русин, 46), Курило, Імереков, Капінус, Гармаш (Овусу Фрімпонг, 68), Юрченко, Габелок, Юсов (Бичек, 68), Моура
Тренер: Віктор Скрипник
Попередження: Петько, 56 - Червак, 5, Імереков, 52, Русин, 56, Русин, 59, Габелок, 88
Вилучення: Русин, 59

{{widget:lineup:24767}}

Читай також: Чемпіонат України. "Минай" - "Металіст 1925" 1:0. Гол Сергія Корнійчука (Відео)

Закарпатці вдома не забивали більше 400 хвилин. З перемогами також була біда – жодної в теперішньому чемпіонаті. Тому логічно, що саме "Минай" замикав турнірну таблицю. Але сьогоднішній матч всі ці серії перекреслив…

Почалося все з того, що "Металіст 1925" мав шанси одразу залишитися у меншості. 5-та хвилина – дуже грубий фол Червака на Петьку: прямою ногою, яку ще й високо підняв, в’їхав у суперника десь на рівні поясу. Одразу отримав харків’янин жовту картку, однак там була підозра, що цей фол можуть ще передивитися на ВАР.

Більше хвилини головний арбітр слухав свого асистента, який працював за монітором, після чого було прийнято рішення не передивлятися епізод. Якщо чесно, це трохи здивувало, бо фол був дуже грубим. Цікаво і те, що за дві хвилини до цього Червак вже встиг відмітитися фолом за відверту затримку Вакули, зірвавши атаку суперника. При бажанні цей фол також можна було оцінити на жовту картку…

Загалом ж на полі з перших хвилин було дуже багато боротьби. При першій ж нагоді гравці не цуралися цього. Вперше до ударів справа дійшла на 16-й хвилині. Дальній удар Арі з правого флангу спокійно забрав Кемкін. Десять хвилин – і знову Арі: із правого флангу штрафного Моура крутив у дальній, але голкіпер парирував.

Майже одразу трапився ще один доволі спірний епізод. Після удару Юрченка м’яч влучив у руку захиснику закарпатців у власному штрафному майданчику. Тут також вирішили епізод на ВАРі не передивлятися, хоча і можна було. Це так, м’яко кажучи, бо епізод неоднозначний, а вже після гри харків’яни на ньому акцентували увагу.

Був ще у гостей удар Габелка з лівого кута штрафного майданчику на 29-й хвилині – Кемкін відловив. Відповіли господарі на це швидко і ефективно. На 31-й хвилині Корнійчук гарно прийняв точну діагональ зі своєї половини поля та вже на прийомі обіграв Моуру. Далі молодий захисник увійшов у штрафний майданчик і з гострого кута потужно пробив повз голкіпера. 1:0!

До кінця першого тайму "Металіст 1925" особливо нічого і не створив, щоб зрівняти рахунок. Можна згадати тільки 36-ту хвилину, коли Курило набіг та пробив головою над воротами метрів з десяти. По грі закарпатці цікавіше виглядали. Як тільки команда забила, одразу ще більше розбігалася і доволі цікаво та широко атакувала.

На початку другого тайму гості все ж забили, але з офсайду. Трохи пізніше ще й штанга виручила "Минай": після удару Гармаша та рикошету від захисника Кемкін вже не рятував. Однак Гармаш був в офсайді, тому у разі перегляду гол б відмінили. І в цей момент, коли тільки почали харків’яни додавати, Русин, який у перерві тільки з’явився на полі, підвів партнерів та заробив безглузде вилучення.

Спершу був грубий фол на 56-й хвилині. Прийом із карате арбітр оцінив на жовту картку, хоча при бажанні можна було подивитися ВАР. Через три хвилини в центрі поля Ростислав ще й від Вакули відверто відмахнувся на очах у рефері. Підсумок – друга жовта картка і всього десять хвилин ігрового часу за матч.

Після цього задача відігратися для "Металіста 1925" стала ще складнішою. Команда намагалася якось атакувати, що створювало багато вільних зон в обороні. Цим і користався Вакула. Майже одразу після вилучення Владислав міг забивати, змістившись в центр, однак Мозіль відловив удар з-за меж штрафного. Через шість хвилин Вакула на великій швидкості вибіг один на один з голкіпером, вже прокинув повз Мозіля, але не влучив у ворота.

У "Металіста 1925" таких моментів до самого фінального свистку так і не було. Єдине, що гості створили – небезпечний удар Арі зі штрафного на 71-й хвилині. "Минай" ж у компенсований час остаточно "закрив" гру. Скиба, який у перерві вийшов на поле, підключився на кутовий, відірвався від Фарини, перестрибнув захисників та пробив головою повз Мозіля. 2:0! Це дебютний гол гравця на дорослому рівні.

У підсумку "Минай" здобуває першу перемогу в чемпіонаті і відстає від 14-го місця вже на 5 очок. За перші два тури в цьому році закарпатці набрали 4 очки. А ще команда нарешті забила вдома. "Металіст 1925" продовжує програвати вже з новим тренерським штабом. Зараз команда, яка взимку значно підсилилася, продовжує знаходитися в зоні перехідних матчів.