"Металіст 1925" - "Динамо" 2:4. Привіт від колишнього і відповідь нинішніх

Головний арбітр: Віктор Копієвський (Кропивницький)
Асистенти: Семен Шлончак (Черкаси), Максим Чертоляс (Херсон)
"Металіст 1925": Мозіль, Червак, Фарина, Курило, Імереков, Капінус, Гармаш, Юрченко, Габелок, Русин, Борячук
Тренер: Виктор Скрипник
"Динамо": Бущан, Попов, Вівчаренко, Михавко, Бражко, Буяльський, Караваєв, Шапаренко, Ванат, Кабаєв, Волошин
Тренер: Александр Шовковский

{{widget:lineup:24684}}

"Металіст 1925" зі стартових секунд дав зрозуміти, що вважає свій статус господаря поля не лише номінальним, і вже на 5-й хвилині відкрив рахунок. І зробив це вже колишнй і, водночас, легендарний динамівець Денис Гармаш, який після скидки від Борячука гарматним пострілом ефективно вразив ближню девятку, 1:0.

Холодний душ подіяв на киян, і вони одразу позиційно намагалися розхитати захист підопічних Віктора Скрипника, і вже на 12-й хвилині Попов мав чудовий шанс відновити рівновагу, але, замикаючи подачу кутового з правого флангу, поцілив над поперечиною, а ще за шість хвилин дебютан Михавко, якому головний тренер довірив у цій грі місце в центрі захисту, головою замикав навіс зі штрафного – м’яч пройшов зовсім поруч із дальньою стійкою. Динамівці не здавалися, і вже за дві хвилини Волошин головою намагається замкнути подачу зправа від Караваєва – рикошетом від захисника м’яч летить поруч зі стійкою.

"Динамо" не збавляє обертів, і ось уже по черзі намагаються загострити Вівчаренко, Ванат, Буяльський. Ще за кілька хвилин нагадує про себе Гармаш, який небезпечно в підкаті зіграв проти Вівчаренка, а потім Шапаренка, який "помстився" за друга і грубо влетів вже у Гармаша. Обидва за свої "подвиги" отримали по жовтій картці. В цілому ж, у ці хвилині обидві команди намагалися взяти під контроль центр поля, що, відповідно, вилилося у велику кількість боротьби в центральній зоні.

А потім, на 38-й хвилині розпочалася ударна п’ятихвилинка від "Динамо", яку розпочав Ванат, який сам на сам не зміг переграти Мозіля, потім Волошин, удар якого з-за штрафного кіпер потягнув, а потім вже знову Ванат, який на лівому фланзі штрафного зробив класний пас під удар Кабаєву, який, в свою чергу, потужно і влучно вистрілив у лівий верхній кут, 1:1. За дві хвилини гравці помінялися ролями, і вже Ванат ледь не реалізував передачу від Кабаєва, але з ударом у динамівця відверто не вийшло.

"Динамо" ніби й не уходило на перерву, і після свистка на другий тайм продовжило тиск на ворота господарів. Вже на 51-й хвилині Караваєв майже з лінії штрафного пробиває повз стійку, а ще за чотири хвилини вже Бражко робить з лівого флангу дальній удар у правий кут, але Мозіль парирує цей постріл.

"Динамо" продовжує тиснути, і на 62-й хвилині це приносить свої плоди. Шапаренко протягнув м’яч лівим флангом майже від центральної лінії, після чого віддав на Волошина, а той, в свою чергу, а той вже на дальню покотив на Ваната, якому залишилося лише відправити м’яч у ворота, 1:2. А за сім хвилин той самий Шапаренко знову тим самим лівим флангом протягнув м’яч, після чого віддав на у центр на Буяльського, той пропустив на Волошина, останній пробив у ближній кут – Мозіль тягне удар, але Буяльський зорієнтувався і зробив перевагу у рахунку для своєї команди вже комфортною, 1:3.

Комфортною, але не остаточною. Про що за три хвилини нагадав Юсов, який трохи раніше замінив Гармаша, і якого позиційно не втримав Михавко, в підсумку – простріл у воротарський на Овусу, який в дотик влучно пробиває у ближній – 2:3.

Хтось у цей момент не хотів, щоб таки гойдалки закінчувалися, і зверху його, схоже, почули. 75-та хвилина – Шапаренко з лівого флангу входить у штрафний, закрутив у дальню стійку, від якої м’яч відскочив до Ваната, який добив у порожні ворота, 2:4.

Після цього Шовковський, схоже, вирішив дати команді перевести подих, зробивши подвійну заміну і випустивши Шепелєва замість гіперактивного в цей вечір Шапаренка та Царенка замість Буяльського. Віктор Скрипник, в свою чергу, випускає Бичека замість Русина, втім корінного перелому у гру на користь харків’ян це не вносить. Останні відверто почали нервувати, що вилилося лише в серію жовтих карток. Шовковський, тис часом, дає пограти Супрязі та Беніто, які замінили, відповідно, Ваната та Волошина. Арбітр зустрічі Віктор Копієвський додає до основного часу другого тайму цілих чотири хвилини, але вони стають лише протокольною формальністю.

2:4, "Металіст 1925" поступається у Києві, в дебютному матчі для Віктора Скрипника на тренерському містку харків’ян і для Дениса Гармаша у футболці команди. Причому останній зробив усе, щоб у контексті його стосунків із своїм колишнім клубом ця гра стала родзинкою, але партнери Дениса недопрацювали. Натомість, "Динамо", зіграло досить упевнено, не зламавшись після швидко пропущеного м’яча і швидко розставивши усе по своїх місцях. Ну і не можна не відзначити Миколу Шапаренка, який, схоже, поступово починає нагадувати найкращу версію самого себе, за якою вже засумували уболівальники.

Читай також: Чемпіонат України. "Металіст 1925" - "Динамо" 1:0. Гол Дениса Гармаша (Відео)