"Динамо" - "Металіст 1925" 4:2. Дубль Волошина, інтрига від Нещерета, повернення Супряги
Автор: Сергей Сытник

07.12.2023. Чемпіонат України.
Київ. Стадіон "Динамо" ім. Валерія Лобановського

Головний арбітр: Олександр Омельченко (Слов'янськ)
Асистенти: Євгеній Данильченко (Луганськ), Дмитро Оганісян

"Динамо" - "Металіст 1925" 4:2
Голи: Волошин, 11, Волошин, 22, Ванат, 34, Дячук, 90 - Дмитренко, 30, Ременюк, 72

"Динамо": Нещерет, Дубінчак, Сирота, Тимчик, Дячук, Бражко, Буяльський (Царенко, 60), Шапаренко (Андрієвський, 60), Волошин, Кабаєв (Караваєв, 59), Ванат (Супряга, 82)
Тренер: Мирча Луческу

"Металіст 1925": Сидоренко, Червак, Фарина, Є.Ткачук, Мартинюк, Капінус, Габелок (А.Ткачук, 59), Дмитренко (Чирук, 77), Моура (Ременюк, 59), Сидоров (Борячук, 67), Бичек
Тренер: Олег Голодюк

Попередження: Бичек, 28, Бичек, 41, Фарина, 84
Вилучення: Бичек, 41 (повторне попередження)

{{widget:lineup:23687}}

Цей поєдинок мав відбутись ще в серпні, але був відкладений до кращих часів через участь "біло-синіх" в єврокубках. З того часу відбулось багато подій, обидва клуби змінили тренерів, з якими розпочинали сезон. Естафету від Мірчі Луческу підхопив 48-річний Олександр Шовковський, а справу Едмара в харківській команді продовжує 35-річний Голодюк.

Харків'яни переживають чорну смугу, команда програла три останніх матчі поспіль, а тут ще і спарка з грандами - в минулу неділю з "Шахтарем", а за чотири дні - з "Динамо". При тому, що "біло-сині" через форс-мажор пропустили попередній тур і зберегли сили. Відразу після гри з "Шахтарем" Голодюк зізнався, що нівелювати несподіваний козир динамівців буде важко. Гра продемонструвала, що побоювання Олега Юрійовича мали під собою підґрунтя.

"Динамо" розпочало гру активно, демонструючи швидкий вертикальний футбол і вже на 11 хвилині повело у рахунку. Назар Волошин розпочав атаку від свого штрафного майданчика, віддав в центр на Буяльського, той витримав паузу і повернув м'яч на хід Назару. Волошин на швидкості втік від захисників і, не зближаючись з кіпером, пробив у ближній кут. 1:0. А ще за 11 хвилин правий вінгер "біло-синіх" оформив дубль: Шапаренко пробив з-за меж штрафного, Сидоренко відбив м'яч, але першим на добиванні був Волошин 2:0.

Читай також: Матч "Динамо" - "Металіст 1925" розпочнеться о 15:15

Харків'яни змогли повернутися в гру після класної комбінації, справжньою окрасою якої стала передача Габелка на Дмитренка та удар останнього в дотик - низом в дальній кут - 2:1.

Проте "Динамо" не помітило цю невдачу і за час, що залишився до перерви, зробило вагому заявку на підсумкову перевагу. Ванат вчергове продемонстрував неабияке гольове чуття, замкнувши головою передачу від кутового у виконанні Віталія Буяльського. За форвардом не встежив Бичек, який майже відразу припустився ще однієї грубої помилки - отримав вилучення за два попередження. Першу жовтку картку 21 номер гостей заробив за зрив атаки на Кабаєві, другу - за фол на Буяльському.

Здавалось, що після перерви у "Динамо" не виникне жодних проблем, щоб довести справу до переконливої перемоги. Проте кияни спочатку запороли декілька гострих моментів - варто відзначити вдалу гру кіпера гостей Сидоренка, потім тренерський штаб провів заміни. Свіжі футболісти не відразу змогли увійти у гру, чим скористались гравці "Металіста 1925". На 71 хвилині Ременюк втік від Дубінчака, а також переграв необачно вийшовшого за межи власного штрафного Нещерета. Якби кіпер "Динамо" залишався у воротах, шансів виручити партнерів у нього було в рази більше.

3:2 -але  інтрига жевріла недовго. "Динамо" в компенсований час реалізувало кутовий: Супряга головою підрізав м'яч у воротарську звідки Дячук у притул розстріляв Сидоренка. Згодом Влад міг забивати ввж сам, але кіпера харків'ян вчасно підстрахував захисник.

4:2 - "Динамо" знову перемагає за тренерства Шовковського. Кияни грали з бажанням, багато комбінували, атакували, били по воротах та забивали. Результативну гру продемонстрував Волошин, а Буяльський вчергове довів що є справжнім  лідером команди та кращим асистентом. Корисно в атаці відпрацював Ванат, вдало на заміну вийшов Супряга. Із негативного - хронічні помилки в обороні, майже кожне наближення суперника до штрафної несло в собі небезпеку. Добре, що таких атак в активі гостей було не багато.

"Металіст 1925" отримав справжній нокдаун у першому тайми - спочатку пропустив два швидкі м'ячі, а потім залишившись у меншості. Проте після перерви підопічні Голодюк продемонстрували характер і навіть повернули інтригу завдяки голу Ременюка. Але підсумкова перемога "Динамо" не викликає жодних питань. Перервати тривалу серію поразок "Металіст 1925" спробує в останній грі року з "Олександрією". Ну а на "біло-синіх" очікує дербі з "Оболонню".