14.12.2022. Чемпіонат світу-2022. 1/2 финала
Асистенти: Альберто Морін (Мексика), Мігел Эрнандес (Мексика)
Франція: Льоріс, Конате, Ернандес, Кунде, Варан, Чуамені, Фофана, Дембеле (Коло Муані, 79), Мбаппе, Грізманн, Жіру (Тюрам, 65)
Марокко: Буну, Ель-Ямік, Хакімі, Унаї, Мазрауі (Ель-Ідріссі, 46), Дарі, Буфал (Абухлаль, 67), Зієш, Амрабат, Сайсс (Амалла, 21, Еззалзулі, 78), Ен-Несірі (Хамдалла, 66)
Тренер: Валід Реграгі
Попереджений: Буфал, 27

{{widget:lineup:18909}}

Напередодні в протистоянні Аргентини і Хорватії визначився перший фіналіст. За право скласти пару аргентинцям у вирішальному матчі на стадіоні "Ель-Байт" билися французи та марокканці. Таку півфінальну пару зміг передбачити тільки Самуель Ето’О, бо нікому в здоровому глузді таке протистояння за крок до фіналу навіть і не снилося.

Для Франції 1/2 фіналу справа вже звична: за останні сім чемпіонатів триколірні доходять до неї вже четвертий раз і попередні три рази успішно її долали. Головною ж мрією підопічних Дешама лишається повторення досягнення Італії і Бразилії, які вигравали титул на двох турнірах поспіль. Цього разу вихід в півфінал дався "Ле Бле" навіть легше ніж на минулому мундіалі, де довелось долати Аргентину і Уругвай. Зараз лише чвертьфінальний матч з англійцями став справжнім випробуванням, а 1/8 з поляками перетворилася на легку прогулянку, де Мбаппе і Жиру поповнили свій бомбардирський доробок. Ця пара забила 9 з 11 голів своєї команди на шляху в півфінал. Що мало непокоїти Дешама перед цією зустріччю так це оборона – французи жодного разу не змогли зіграти на нуль.

Якраз цей компонент і допоміг дістатися Марокко сенсаційного півфіналу і переписати історію африканських збірних на мундіалях. Команда Реграгі чотири з п’яти матчів завершувала без пропущених м’ячів. При чому протистояли марокканцям вельми потужні опоненти з Європи: Хорватія, Бельгія в групі та Іспанія з Португалією в плей-офф. За іронією долі єдиний гол був пропущений від найслабшого опонента – Канади, та й він був забитий Агердом у власні ворота.  Дві нагороди найкращому гравцю матча для голкіпера марокканців Буну у плей-офф говорили самі за себе, адже він не пропустив не тільки з гри, але й в серії пенальті. Окрім надійного захисту у Марокко був ще козир у вигляді фактично домашньої публіки на стадіоні. Кількість вболівальників марокканців перевищувала французів більш ніж в десять разів, до того ж і симпатії місцевих були на стороні братньої арабської країни.

Читай також: ЧС-2022. Франція – Марокко 2:0. Відео голів

Дехто спрощено зводив цей матч до протистояння лідерів команд Мбаппе і Хакімі, які представляють ПСЖ і є друзями у житті. Насправді це було не так, але в символічному розумінні з цим можна було погодиться, адже одна з найкращих атак ЧС-2022 протистояла найкращій обороні турніру.  Ще один цікавий аспект цього протистояння був у тому, що Дешам керує своєю збірною найдовше серед всіх учасників чемпіонату світу, а Відад Реграгі найменше, очоливши команду лише за три місяці до старту турніру.

Склад Франції відрізнявся від очікуваного на дві позиції. Ібраїма Конате зайняв місце Упамекано в центрі захисту. Щодо останнього були повідомлення, що він тренувався окремо від команди напередодні поєдинку і певно не відчував себе повністю готовим до матчу, тому і лишився в запасі. Навіть на лавці не знайшлося місце Рабьо, який через хворобу не потрапив до заявки на матч. Його в опорній зоні змінив Юссуф Фофана, склавши тим самим пару Чуамені. У Марокко в захист повернувся представник "Баварії" Мазрауї, який пропустили матч чвертьфіналу. До того ж зміг вийти на поле зі стартових хвилин Ромен Саїсс, який отримав пошкодження в поєдинку з Португалією. Був спочатку у старті і Агерд, але зрештою його змінив Дарі.

Матч почався для Франції ідеально - швидким голом. Ель-Ямік переоцінив свої сили, кидаючись у підкаті після передачі Варана, а Грізманн залишився сам біля штрафної, протягнув м’яч і віддав в центр на Мбаппе. Кіліан намагався пробити, але його удар заблокували захисники. На щастя для французів м’яч відскочив на дальню стійку до Тео Ернандеса, про якого всі забули у метушні біля воріт. Захиснику довелося наносити непростий удар по високому м’ячу, але він впорався і переграв Буну. Що ж це вписувалось в тенденцію, адже три з чотирьох останніх голів збірної Франції в півфіналах чемпіонатів світу забивали саме захисники: двічі Тюрам в 1998 і Умтіті в 2018-му.

Читай також: Захисники забили 4 із 5 останніх голів Франції у півфіналах чемпіонату світу

Марокканці відповіли дуже швидко ударом Унаї в нижній кут, але Льоріс врятував. Марокко нетипово для себе багато помилявся позаду. Саїсс подарував нагоду Жиру відзначитись на 17-й хвилині, але Олів’є трохи не влучив у ворота, а тільки в стійку.

Як виявилось ця помилка була не на рівному місці, а Ромен попросив про заміну. Реграгі випустив замість Саїсса не захисника, а центрального півзахисника Амалла. Тож склад Марокко став більш орієнтованим на атаку: з схеми 5-4-1 африканці перелаштувалися на 4-4-2.

Але одразу це особливо нічого не змінило: Франція знаходилась у комфортному становищі, віддавши м’яч супернику. Контратаки "триколірних" в той же час були блискавичними і на 36-й хвилині Жиру знов пробачив опонентів, пробивши повз ворота з центру штрафного. За таку марнотратність "галльські півні" ледве не були покарані під завісу тайму. Після кутового Ель-Ямік неймовірним ударом через себе влучив у стійку, але й Льоріс контролював ситуацію. В цілому марокканцям на останніх хвилинах тайму вдалось прийти до тями і створити напруження біля воріт суперника. Тому на перерву "атласські леви" йшли з надією на краще.

Але Марокко продовжувало не щастити. Мазрауї зміг зіграти лише 45 хвилин, а замість нього в перерві з’явився Аттіат-Аллаль. Марокканці незважаючи ні на що продовжували намагання зрівняти рахунок. Кілька небезпечних атак, які завершилася небезпечними прострілами було у африканців на стартових хвилинах тайму. Взагалі підопічні Реграгі непогано розбиралися з опонентами на флангах і регулярно загострювали, але належного завершення не було.

В середині тайму тренери змінили своїх гравців атаки. Замість Жиру вийшов Тюрам, а у марокканців зняли з гри Ен-Несері і Буфаля, а з’явилися Хамдалла та Абухлаль. Французам вдалося відвести гру від своїх воріт і почати турбувати суперників швидкими атаками. Тюрам якраз нерідко ставав адресатом передач і тягнув м’яч к воротам Буну. Хамдалла те ж мав свою нагоду після помилки Чуамені, але зайшовши в штрафний, забув пробити.  А забив інший гравець, який вийшов на заміну. Коло Муані буквально першим дотиком зробив рахунок 2:0, провівши до цього на полі 44 секунди. Але головною діючою особою результативної атаки став Мбаппе. Він накрутив суперників і пробив по воротах, дозволивши партнеру забити легкий гол.

Все стало зрозуміло і останні хвилини вже проходили досить спокійно, хоча Кунде одного разу і довелося виносити м'яч практично з лінії воріт. Тож нас чекає дуже цікавий фінал Аргентина - Франція. Та й матч за третє місце інтригує – Хорватія з Морокко зіграють вдруге на цьому турнірі.