Камерун - Сербія 3:3. Божевілля у Ель-Вакрі
Автор: Дмитрий Малянов

Камерун - Сербія 3:3
Голи: Кастелетто, 29, Абубакар, 63, Чупо-Мотінг, 66 - Павлович, 45+1, С.Милинкович-Савич, 45+3, А.Мітрович, 53
Камерун: Епассі Мбока, Хонгла (Абубакар, 55), Кастелетто, Фай, Нкулу, Толо, Кунде (Ондуа, 67), Замбо-Ангісса (Гвет, 81), Чупо-Мотінг, Мбеумо (Н'Куду, 81), Токо Екамбі (Бассогог, 67)
Сербія: В.Милинкович-Савич, Миленкович, Павлович (С.Мітрович, 56), Велькович (Бабіч, 78), Максімович, Костич, Лукич, С.Милинкович-Савич (Груїч, 79), Живковіч (Радоньїч, 78), Тадіч, А.Мітрович
Попередження: Нкулу, 24, Бассогог, 30 - Йовіч, 45+4, Миленкович, 90+3

{{widget:lineup:18836}}

В другому турі групового етапу ЧС-2022 в квартеті G зустрілися невдахи старту турніру: Камерун та Сербія. Обидві команди не тільки не змогли набрати очок, але й ще залишили поле без забитих м'ячів. Камерунці постраждали від уродженця країни Емболо, який забив переможний гол за Швейцарію. Таким чином, серія поразок "неприборканих левів" сягнула восьми матчів. В останній раз на мундіалі камерунці набирали очки ще в далекому 2002 році. Поразка Сербії вийшла більшою за рахунком, але і суперник в балканців був складнішим - Бразилія. Підопічним Стойковича вдавалося довгий час зберігати рахунок невідкритим завдяки блискучій грі голкіпера Вані Міленковича-Савича. Але все ж таки дубль Рішарлісона з неймовірним голом бісіклетою розставив все по своїх місцях - 0:2. Тож зустріч Камеруна з Сербією набула великого значення для обох команд. Програш тут фактично був тотожнім вильоту з чемпіонату світу.

Камерун отримав відчутну втрату у складі ще до початку матчу. За рішенням місцевої федерації через дисциплінарні причини, які не розголошувались, було відсторонено основного голкіпера команди. Неофіційні ж джерела твердили, що між "першим номером" і головним тренером Рігобером Сонгом стався конфлікт. Так чи інакше, Онана у воротах змінив Епассі з саудівського клубу "Абха". Погодьтеся, нерівноцінна заміна воротарю "Інтера". У Сербії в старті знов не з'явився Душан Влахович. Натомість його партнер по "Ювентус" Филип Костич був вже готовий вийти з перших хвилин після ушкодження.

Якщо у Камеруна про скандал з Онана стало відомо перед матчем, то в Сербії була своя конфліктна ситуація, але вже міжнародного масштабу. Під час матчу з Бразилією у роздягальні балканців був помічений прапор з зображенням Косово у кольорах сербського прапору. Брудна гра самих футболістів у матчі проти "пентакампеонів" теж не додала позитивного іміджу збірній Сербії. Що ж після цього матчу у вболівальників і фахівців точно буде привід говорити про Камерун і Сербію саме в контексті футболу, а не навколофутбольних подій. Команди видали феєричний матч, що надовго запам'ятаєтеся, як один з найяскравіших на цьому чемпіонаті світу.

У Сербії був чудовий момент, щоб відкрити рахунок, але Мітрович влучив у стійку. Ще одну нагоду форвард втратив згодом, надіславши м'яч повз ворота. Камерун відповів більш акцентовано і забив, використавши свій чи не перший шанс. Н'Кулу після подачі з кутового переправив м'яч на дальню стійку і Кастеллетто зумів відзначтись з близької відстані. Коли вже здавалося, що команди підуть на перерву за рахунку на користь африканців, серби відігрались і одразу ж і вийшли вперед. Такий своєрідний дуплет вдався команді Стойковича вже в доданий до першого тайму час. Павлович забив головою після стандарту, Сергей Міленкович-Савич ударом з-за меж штрафного. Серби не втратили натхнення і після перерви, подвоївщи свою перевагу. Це Мітрович нарешті влучив в порожні ворота після передачи Живковича.

3:1 на користь Сербії і здавалось, що матч вже вирішено. Але поєдинок знов пішов, ніби за голівудським сценарієм, і зробив розворот на 180 градусів. Каталізатором цих змін став Венсан Абубакар. Форвард-ветеран, який вийшов на заміну після третього голу сербів, зміг швидко вплинути на гру. Спочатку він дотепно перекинув м'яч через голкіпера Сербії після передачі Кастелетто. А через три хвилини асистував Чупо-Мотінгу. Форвард "Баварії", як виявилось встановив остаточний рахунок - 3:3. Щож можна говорити про певне африканське прокляття Сербії. На попередніх ЧС "білі орли" програли Кот-Д'Івуару та Гані, а зараз втратили перемогу в комфортній ситуації.

Яскрава нічия у підсумку, яка проте навряд чи порадує когось з суперників, оскільки зараз в їх активі тільки по одному очку після двох турів. Тож для виходу з групи може не вистачити навіть перемоги в останній грі. У сербів це буде поєинок зі Швейцарією, а в камерунців з Бразилією.