Асистенти: Николя Дано (Франція), Орельен Друэ (Франція)

Україна: Трубін, Кривцов, Забарний, Конопля, Матвієнко (Миколенко, 46), Судаков, Степаненко, Маліновський (Буяльський, 63), Циганков, Ванат (Довбик, 63), Ярмоленко (Сидорчук, 81)
Мальта: Бонелло (Грех, 45+3), Н.Мускат, С.Борг, Янкам, Нвоко (Сатаріано, 46), Гилломье, Ж.Борг, Теума (Грек, 87), Камензули, Джонс (Димех, 62), Мбонг (Дегабріеле, 87)
Тренер: Микеле Марколини

Попередження: Ванат, 43, Маліновський, 56 - Ж.Борг, 51, С.Борг, 70
Нереалізований пенальті: Ярмоленко, 52

{{widget:lineup:21476}}

Понад дві доби мала збірна України на відновлення після надпринципового і непростого матчу з Північною Македонією, в якому підопічні Сергія Реброва програли перший тайм з рахунком 0:2, але після перерви зуміли переломити хід протистояння й у підсумку здобули вольову перемогу - 3:2. Як і передбачалося, тренерський штаб "синьо-жовтих" освіжив основу, провівши чотири заміни.

В центрі оборони вийшов Сергій Кривцов, який склав компанію Іллі Забарному. Натомість Микола Матвієнко, до гри якого виникли питання, змістився на лівий фланг оборони, на якому до цього діяв Миколенко. Освіжив Ребров і правий фланг захисту, де Конопля з перших хвилин вийшов замість Тимчика. Ще дві заміни стосувалися центральної вісі атаки. Руслан Маліновський в середині поля вийшов замість Михаїла Мудрика, а Владислав Ванат підміняв Артема Довбика. Ще один важливий тактичний момент - переведення на лівий фланг атаки Віктора Циганкова, який попередню гру розпочинав в центрі на позиції відтягнутого форварда. Водночас Георгій Судаков діяв вже не в опорній зоні, а вище - на позиції під нападником.

Номінальні господарі поля були дуже близькими до швидкого забитого голу. На четвертій хвилині матчу, протягом однієї атаки, українці завдали чотири удари (Ярмоленко, Конопля, Ванат і знову Ярмоленко)! Але кіпер мальтійців Бонелло і захисники загальними зусиллями змогли відбитися, перевівши м'яч на кутовий. До слова, суперник хоч і побудував гру, використовуючи схему з трьома центральними захисниками, але це аж ніяк не нагадувало спроби припаркувати біля власних воріт класичний автобус. Мальтійці діяли досить різноманітно, намагались комбінувати, навантажувати захист, а не тільки створювати перешкоди. Після провалу на старті, гості змогли перевести гру в середину поля, а згодом записали до свого активу перший удар, за яким виник і перший зароблений кутовий.

З часом стало помітно, що українцям все ж не вистачає свіжості та швидкості. За великим рахунком, тільки лівий фланг, на якому досить непогане порозуміння демонстрували Матвієнко та Циганков, створював по справжньому гольові передумови. Так на 16 хвилині Циганков втік від захисників і вирізав м'яч на лінію воротарської звідки Ванат пробивав у дотик - повз ворота!

Свій маневр Віктор повторив вже ближче до завершення тайму, й знову комбінацію завершував Ванат. Проте цього разу нашого форварда випередив кіпер, який врятував свою команду ціною ушкодження. Бонелло травмував ліву руку, й навіть після наданої допомоги гру продовжити не зміг, йому знадобилась заміна. Українці в компенсований час навіть змогли розмочити нового воротаря, але гол Циганкова не був зарахований через офсайд у Ваната (Владислав опинився ближче всіх до воріт в момент удару Малиновського).

До слова, Мальта в першому таймі також мала супершанс - у середині тайму Джонс скористався "свічкою" в штрафній і лівою ногою метрів з 11 пробив поряд зі штангою! Про те, що у першій половині гри в українців не все виходило, свідчить і статистика. "Синьо-жовті" завдали 6 ударів проти 3, проте гості перевершили команду Реброва за кутовими (1 - 4).

Але Сергій Станіславович вчергове продемонстрував вміння вносити необхідні корективи під час перерви. Матвієнко поступився місцем Миколенку, і другий тайм розпочався зі справжнього штурму у виконанні українців. Облога штрафної Мальти завершилась призначенням пенальті (після удару Степаненка, м'яч потрапив у руку Жеану Боргу. Причому спочатку головний рефері поєдинку, француз Рудді Буке, фолу не зафіксував, але в ситуацію втрутилась система ВАР. Після підказки відеоасистента і перегляду відео, Буке вказав на 11 метрів. До м'яча підійшов капітан Ярмоленко, пробив по центру воріт, але за гостей зіграла поперечина...

Всупереч невдачі, яка боляче вдарила по психологічному стану Ярмоленка, Сергій Ребров не став знімати з гри свого капітана. Натомість тренер продемонстрував холоднокровність і виваженість та вміння відчувати, кого саме і коли потрібно міняти. Сергій Станіславович зняв з гри Ваната і Маліновського, замість яких вийшли Довбик та Буяльський. І саме цей дует "джокерів" зробив вагомий внесок в другий зароблений пенальті, але вирішальну роль відіграв саме Ярмоленко. Після пасу Циганкова, Довбик головою скинув м'яч на Буяльського, який відпасував на Ярмоленка в центр. Андрій обманним рухом змусив бідолашного Жеана Борга вдруге сфолити на пенальті! Цього разу до "точки" підійшов Циганков та продемонстрував сталеві нерви - удар у верхній кут - це 1:0.

Повівши у рахунку, Україна заграла більш розкуто, створила два гольові моменти, але пробачила суперникові. Натомість Мальта до фінального свистка не змогла оговтатись від пропущеного м'яча. 1:0 - важка, нервова, але водночас і закономірна перемога "синьо-жовтих".

Україна під керівництвом Сергія Реброва бере максимум очок у двох матчах та повертається у боротьбу за розподілення бонусних місць за право представляти країну на Євро-2024. Наразі національна збірна бере перерву, а вже у вересні, 9 числа "синьо-жовті" приймають лідера групи - збірну Англії, а ще через три дні, 12 числа, на підопічних Реброва очікує виїзд в Італію. Саме ця спарка з фаворитами групи дасть відповідь, наскільки амбіції нашої збірної підкріплені майстерністю та мотивованістю.

А ось для збірної України U21, яку очолює Руслан Ротань, момент істини настає вже зараз. 21 червня, поєдинком з однолітками із Хорватії, наша молодіжка стартує на ЧЄ-2023 у Румунії та Грузії. До лав команди Ротаня національна команда делегувала відразу чотирьох виконавців - Трубіна, Судакова, Ваната та Мудрика (участь останнього залежить від висновків лікарів). То ж все найцікавіше для вітчизняних вболівальників тільки розпочинається.