Іспанія: Агірресабала (Роман, 46), М.Санчес, Мартінес, Хіла, Рікельме, Сансет (Руїс, 64), Орос, Гільямон, Бернабе, Барренечеа (Р.Санчес, 73), Камельйо (Бланко, 63)
Україна: Нещерет, Сирота, Вівчаренко (Сич, 46), Криськів (Бражко, 63), Очеретько (Судаков, 73), Желізко, Салюк, Назаренко (Сікан, 73), Брагару (Кащук, 63), В'юнник, Лях

1Испания (U-21) 32106 - 2+47
2Украина (U-21) 32105 - 2+37
3Хорватия (U-21) 30120 - 3-31
4Румыния (U-21) 30120 - 4-41

Обидві збірні завчасно гарантували собі вихід у чвертьфінал, але в очній зустрічі повинні були вирішити долю першого місця. Україну влаштовувала лише перемога, в той час, як Іспанії достатньо було зіграти у нічию. Руслан Ротань на передматчевій прес-конференції пообіцяв провести ротацію складу, адже головні матчі - попереду. Але, маю переконання, мало хто розраховував, що Руслан Петрович настільки кардинально підійде до цього процесу.

Тренерський штаб не тільки дав змогу проявити себе майже всім гравцям резерву (зі стартових хвилин на Євро в попередніх матчах виходили лише троє: Брагару, Криськів та Вівчаренко), але й наважився на певні експерименти. Наприклад поява в центрі півзахисту зв'язки Очеретько - Криськів була досить незвичною, адже обоє куди частіше грають на флангах.

Щоправда, і суперник постав далеко не в оптимальному складі, хоча Іспанія вже давно доводить, що резерв у цієї команди - поняття умовне. На кожну позицію є по дві-три якісні заміни.

З перших хвилин матчу стало очевидно, що українці й не думають віддавати ініціативу, а налаштовані грати на перемогу, шукати свої моменти біля воріт суперника. Єдине, що непокоїло - невимушені помилки у захисті. Так на шостій хвилині Очеретько подарував м'яч іспанцям, але бездоганно зіграв Нещерет, вийшовши переможцем в очній дуелі. Майже відразу ще одна неприємність - жовта картка для Криськіва...

Але досить швидку українці взяли під контроль хвилювання, й вже самі змусили суперника помилятися. Високий пресинг призвів до обрізки іспанців, Криськів вивів Вюнника на побачення з кіпером, але Богдан на якусь мить запізнився. А згодом відбувся найбільш суперечливий момент гри. Після атаки іспанців лівим флангом на перехопленні вдало зіграв Нещерет. Наш воротар відразу намагався розпочати зустрічну контратаку, але, пробігаючи повз гравця іспанської збірної несподівано втратив координацію і м'ячем влучив у власну ногу. Рикошетом скористався суперник, забивши гол.

Головний рефері поєдинку, литовець Донатас Румшас, який знаходився поряд з епізодом, скасував взяття воріт і гол не зарахував. На груповій стадії відсутня система VAR, тож дане рішення викликало обурення з боку іспанських фанатів. Тим більше, що відеоповтор не дав точної відповіді на питання, адже момент показали з одного ракурсу, до того ж не дуже вдалого. Проте є підстави вважати, що іспанець рукою зачепив Нещерета, спровокувавши на помилку.

"Синьо-жовті" у першому таймі не тільки змогли зберегти власні ворота "на замку", а й забити гол у роздягальню. Назаренко, немов той експрес, пронісся правим флангом, зручно вирізавши м'яч на лінію воротарської на світлу (у прямому і переносному сенсі цього слова) голову В'юнника - 1:0! Чудовий підсумок першого тайму.

Навіть прикрий автогол після поновлення гри (на 49 хвилині Сирота, вибиваючи м'яч із власної воротарської влучив у Желізко, від якого той зрикошетив у ворота) не вплинув на рішучість наших хлопців. Ротань поступово почав кидати в бій свіжі сили - Кащук, Судаков, Сікан... Саме Даніїл став козирним джокером, заробивши пенальті на 80 хвилині. Після довгої передачі від Сироти форвард випередив Гільямона, а потім не витримали нерви вже у голкіпера суперника Романа, який рукою заплів ногу Сікану. Пенальті реалізував Судаков, пробивши точно в правий від себе кут - 2:1!

Але і вдруге втримати перевагу українцям в цій зустрічі не судилося. Абель Руїс, після пасу з правого флангу, обіграв Сироту і пробив повз Нещерета - 2:2.

Що ж, нічия залишає Україну на другій позиції групи В. По-перше, це означає, що "синьо-жовті" потраплять на переможця квартету D (з великою ймовірністю це будуть наші старі знайомі по відбору на Євро - французи). По-друге, нашим хлопцям прийдеться залишити обжите місце у Бухаресті й переїхати в Клуж (відстань між містами, не багато ні мало, складає 453 км), саме там відбудеться чвертьфінал за участі збірної.

Глобальна ротація дозволила Руслану Ротаню розвантажити провідних гравців напередодні чвертьфіналу. Як відомо, матчі на виліт потребують не лише сталевих нервів, а й функціональної готовності викладатися на повну вже не 90, а можливо й 120 хвилин. Водночас тренери надихнули та посприяли підвищенню самооцінки резервістів, які довели, що всі вони одна команда не лише на словах.

На топових турнірах часто буває так, що дехто із футболістів зовсім не отримує ігрового часу й більше нагадує не спортсмена, а туриста. Ротань продемонстрував вміння приймати неочевидні рішення, десь ризикнути результатом, але з благою метою - підняти психологічний стан та впевненість усієї команди. І тепер, навіть якщо в подальших матчах Євро спортивна доля не надасть тому ж Нещерету шанс знову вийти на поле, Руслану вже є що згадати, про що розповісти нащадкам. Адже тренер довірив місце в основі у грі проти одного з головних фаворитів ЧЄ, грізної збірної Іспанії.

Що куди більш важливо - Нещерет та компанія не просто вийшли відбути номер, вони дали справжній бій іспанцям. Двічі вели в рахунку, але суперник продемонстрував неабияку стресостійкість й зумів сухим вибратись із води, вирвати нічию. Цей раунд завершився паритетом, але хто зна, можливо це не остання зустріч цих команд на Євро-2023.

Отже, констатуємо: збірна Ротаня відмінно пройшла груповий раунд, продемонструвавши командний якісний та результативний футбол, а також постав дружнім єдиним колективом. А щоб хлопці не дуже розслаблялися, є й неприємна новина. Чвертьфінал "синьо-жовтим" доведеться провести без Владислава Ваната, адже безглузда червона картка у поєдинку з румунами, на жаль, потягнула за собою двоматчеву дискваліфікацію.

Влад провів яскравий сезон у складі "Динамо", на нього дуже розраховують у молодіжці, але тепер все залежить від партнерів. Зате з великою долею ймовірності тренери нарешті зможуть залучити нашого найдорожчого футболіста - Михайла Мудрика. "Англійський пацієнт", подейкують, був готовий зіграти вже з іспанцями, але тренери вирішили не ризикувати й перестрахуватись. А можливо просто не хотіли розкривати всі свої козирі.

Чвертьфінал за участі України, нагадаю, відбудеться у неділю, 2 липня в Румунії (21:00, "Клуж Арена"). Тримаємо кулаки.

Читай також: Богдан В’юнник забив 5-й гол за збірну України U-21