Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
Клуб української мови

Досить часто наші форумчани таке пишуть українською мовою, що аж моторошно читати. Купа граматичних помилок, вживання москальських слів і багато іншого. Хоч я ніякий не філолог і не педагог, але знаю мову трохи на іншому рівні. Тому буду кидати сюди "творчість" деяких форумчан і виправляти. А ви виправляйте мене, якщо щось не так)

У кого є час та натхнення, можете також долучатися.

 

Striker

Почнемо. Скопіюю вже написане.

---------------

Нарешті почали церкви чистити від кацапської агентури. Треба Пашу посадити за зраду а потім обміняти на наших бійців, котрі в плену.

МАГ

02.04.2023 07:19

Відповідь на повідомлення МАГ - 02.04.2023 07:19

В полоні. Де ви жили всі ці роки... Перед "а" завжди ставиться кома.

Striker

02.04.2023 11:40

https://www.footboom.com/ua/forum/bunker/214324.ht...

 

Striker

На справді 34, за пів години.

25 збили, 5 прильотів, 4 не відомо де.

На разі це ХАМАС. ХЕЗБАЛЛАХ, каже що вони не причетні.

Симон Изгоев

06.04.2023 19:20

---------------

Просто жесть, помилки ледь не в кожному слові.

Правильно: насправді, півгодини, невідомо, наразі. Кома перед "що" , не перед "каже".

 

Striker

а для чого?

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

а для чого?

В чому суть питання? Писати і розмовляти українською мовою правильно - це щось погане? З моєї точки зору, свою мову треба знати хоч на якомусь більш-менш адекватному рівні. А тотальна безграмотність на всіх рівнях дуже засмучує. Якщо тобі це не потрібно, то проходь мимо і не заважай.

 

Striker

окрім того, що держава (що звично) і ПЦУ (що сумно) не проявили жодної шляхетності, а діють як галімєйші братки з 90-х..

відверте рейдерство прикривають інтересами війни (якими то? - ніхто не скаже) і х.з. для чого одного прогнившого ідола міняють на іншого (я про обрядовий бізнес), чиї перші кроки геть не виглядають по-християнськи.

Mahno

05.04.2023 09:42

_-----------

А тут дописувач пише українською

Але є невелике "але"

 

Шеф

Ответ на сообщение пользователя Striker показать

В чому суть питання? Писати і розмовляти українською мовою правильно - це щось погане? З моєї точки зору, свою мову треба знати хоч на якомусь більш-менш адекватному рівні. А тотальна безграмотність на всіх рівнях дуже засмучує. Якщо тобі це не потрібно, то проходь мимо і не заважай.

не пройду)

--

у чому "сила" російської в Україні? чому чужа українцям мова так вперто сидить у мовному просторі?

відповідь на це питання включає у себе і відкриту тобою дискусію.

--

російська сильна "мовними заготовками".

коли самий запеклий українець намагається говорити з гумором, чи цитувати "класиків" він неминуче задіює русизми.

ну бо половина нинішніх українців виросли на росіянському кіно (або озвучці), на росіянській літературі (або перекладах), на росіянській пісні і музиці.

більшість загально вживаних висловів у нашій мові пприйшли із росіянського совка.

і коли ми говоримо живою мовою, ми просто на маємо гарних зразків українських "крилатих висловів", або ми осбоисто занаємо, але наш співрозмовник - не знає, що унеможливолює застосування автентичних джерел.

тобто,

важлива не правильність мови - ні москалі, ні англійці, ні німці правильною мовою не розмовляють і навіть її не знають у своїй масі - важливі джерела, первинні фрази, крилаті вислови і все таке, що озвучено правильно і поетично звучить.

знайдіть заміну фразам із "іван васільєвіч.." чи із "афоні", "войни і міра", врешті із біблії і латинських висловів - і ви отримаєте масову любов і масове використання української в середовищі.

а вирівнювання мови скоріш збіднює її а не покращує.

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Шеф показать

окрім того, що держава (що звично) і ПЦУ (що сумно) не проявили жодної шляхетності, а діють як галімєйші братки з 90-х..

відверте рейдерство прикривають інтересами війни (якими то? - ніхто не скаже) і х.з. для чого одного прогнившого ідола міняють на іншого (я про обрядовий бізнес), чиї перші кроки геть не виглядають по-християнськи.

Mahno

05.04.2023 09:42

_-----------

А тут дописувач пише українською

Але є невелике "але"

ну чого ж невеличке.

є але розміром із пів-країни, жителі якої навіть не намагаються мислити, а зводять усе до "свій-чужий" і до поширення солодких брехень.

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

не пройду)

--

у чому "сила" російської в Україні? чому чужа українцям мова так вперто сидить у мовному просторі?

відповідь на це питання включає у себе і відкриту тобою дискусію.

--

російська сильна "мовними заготовками".

коли самий запеклий українець намагається говорити з гумором, чи цитувати "класиків" він неминуче задіює русизми.

ну бо половина нинішніх українців виросли на росіянському кіно (або озвучці), на росіянській літературі (або перекладах), на росіянській пісні і музиці.

більшість загально вживаних висловів у нашій мові пприйшли із росіянського совка.

і коли ми говоримо живою мовою, ми просто на маємо гарних зразків українських "крилатих висловів", або ми осбоисто занаємо, але наш співрозмовник - не знає, що унеможливолює застосування автентичних джерел.

тобто,

важлива не правильність мови - ні москалі, ні англійці, ні німці правильною мовою не розмовляють і навіть її не знають у своїй масі - важливі джерела, первинні фрази, крилаті вислови і все таке, що озвучено правильно і поетично звучить.

знайдіть заміну фразам із "іван васільєвіч.." чи із "афоні", "войни і міра", врешті із біблії і латинських висловів - і ви отримаєте масову любов і масове використання української в середовищі.

а вирівнювання мови скоріш збіднює її а не покращує.

Ти плутаєш м'яке з теплим. Я створив цю тему не для коригування "крилатих висловів" чи помноження на нуль виразів ще з часів совку та більш нових, а для того, щоб виправляти відверто крінжові помилки на кшталт "в плену", і в другу чергу - неправильно написані слова, тобто орфографія, правопис.

"Важлива не правильність мови - ні москалі, ні англійці, ні німці правильною мовою не розмовляють..." - не буду сперечатися, що там у англійців, хоча англійську я знаю десь на рівні близькому до Intermediate. Мені важливо, що у нас, а не десь там. Я хочу хоч якось виправити ситуацію хоча б на цьому форумі, щоб було поменше відвертої крінжатини з боку наших форумчан. Може хтось зайде сюди і хоч посміється, і можливо навіть запам'ятає щось, і дітей потім своїх навчить)

 

Striker

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

ну чого ж невеличке.

є але розміром із пів-країни, жителі якої навіть не намагаються мислити, а зводять усе до "свій-чужий" і до поширення солодких брехень.

Півкраїни пишеться разом. Просто запам'ятай це і живи з цим)

https://yak-pyshetsya.com/%D0%BF%D1%96%D0%B2%D0%BA...

 

Striker

Ответ на сообщение пользователя Striker показать

Ти плутаєш м'яке з теплим. Я створив цю тему не для коригування "крилатих висловів" чи помноження на нуль виразів ще з часів совку та більш нових, а для того, щоб виправляти відверто крінжові помилки на кшталт "в плену", і в другу чергу - неправильно написані слова, тобто орфографія, правопис.

"Важлива не правильність мови - ні москалі, ні англійці, ні німці правильною мовою не розмовляють..." - не буду сперечатися, що там у англійців, хоча англійську я знаю десь на рівні близькому до Intermediate. Мені важливо, що у нас, а не десь там. Я хочу хоч якось виправити ситуацію хоча б на цьому форумі, щоб було поменше відвертої крінжатини з боку наших форумчан. Може хтось зайде сюди і хоч посміється, і можливо навіть запам'ятає щось, і дітей потім своїх навчить)

десь з рік тому у мене було таке ж бажання, я навіть опус написав на тему відмінності мови в українців і росіянців - десь на бункері валяється.

але по факту це нікому не цікаво - ні твій текст, ні мій. можеш переконатись у колонці "перегляди".

--

але це мабуть і добре. принаймні не погано.

адже мова не є чимось відокремленим від людини, хоч так і здається коли читаєш текст чи чуєш радіо, тв.

насправді мова - це як особистісна риса конкретної людини, ця риса відображає інтелект, характер, норов, виховання, умови життя тощо.

в т.ч. і помилки, і суржики - це все корелюється із конкретною людиною. а люди різні. мозок різний. тож і мова - різна.

я собі зробив висновок, що найкраще в цій ситуації для мене - намагатись удосконалювати власну мову, можливо саме мої слова і фрази хтось раптом почне використовувати.

я теж маю погану мову, саме через брак українського контенту і через засилля росіянського на протязі всього мого життя.

проте роблю зусилля.

здається саме в цьому вихід.

 

Mahno

Мапа сайту Повна версія Оновити