29.11.2022. Чемпіонат світу-2022. 3-й тур
Асистенти: По Себріан Девіс (Іспанія), Роберто Діас Перес (Іспанія)
Іран: Бейранванд, Резаіян, Хоссейні, Пураліганджі, Мохаммаді (Карімі, 45+3), Нуроллахі (Торабі, 71), Эззатоллахі, Хаджсафі (Джалалі, 72), Голізаде (Ансаріфард, 77), Таремі,  Азмун (Годдос, 46)
Тренер: Карлуш Кейруш
США: Тернер, Дест (Мур, 82), Картер-Віккерс, Рім, Робінсон, Муса, Адамс, Маккенні (Акоста, 65), Веа (Ціммерманн, 82), Пулішіч (Ааронсон, 46), Сарджент (Райт, 77)
Тренер: Грегг Бергалтер
Попередження: Хоссейні, 77, Канані, 83, Джалалі, 90+6 - Адамс, 43

Дві нічиї за якісної гри у перших двох матчах групового етапу поставили збірну США перед необхідністю перемагати у заключному турі. А ось іранці, обігравши збірну Уельсу у попередньому поєдинку, вийшли було на друге місце у квартеті і мали за мету вистояти у зустрічі проти американців, бо нічия виводила б їх до 1/8 фіналу.

Молода команда Грегга Бергалтера потужно розпочала матч і тримала оборону суперника у напрузі протягом всього першого тайму, маючи відтинками тотальну перевагу над Іраном. Втім, одного бажання виграти було все ж замало для того, щоб досягти своєї мети. Потрібно було забивати, інакше – ніякого тобі плей-оф.

Першого пострілу по воротам Бейранванда завдав Юнус Муса, однак півзахиснику "Валенсії" серйозно забракло точності. Далі було вже трохи цікавіше – Дест подав зі свого правого флангу, Крістіан Пулішіч пробив головою в площину воріт, однак саме в ту зону, де знаходився іранський воротар. Команда Карлуша Кейруша тримала оборону великими силами, але попереду чергували Таремі з Азмуном, які в будь-який момент готові були організувати стрімку контратаку. Одну з таких Таремі, до слова, загубив неточною передачею на партнера.

Ще, що кинулося в очі – занадто велика кількість невимушених помилок і неточних передач. У американців причиною тому було велике бажання якомога швидше забити перший гол. Щодо Ірану, то тут і тиск суперника давався все ж таки взнаки, але й відповідальність за результат. Потроху збірна США нарощувала гостроту та темп своїх атак. Тімоті Веа отримав можливість пробити після заблокованого удару Сарджента, але зробив це аж занадто прямолінійно, надіславши м’яч прямо в руки воротарю суперника. Згодом партнери ще раз вивели вінгера французького "Лілля" на ударну позицію, але цього разу Веа пробив вже значно вище воріт.

На 38-й хвилині американці все ж досягли свого. Маккенні вирізав чудову діагональ на правий фланг на Деста, про якого геть забув лівий захисник іранської збірної, Сержиньйо головою виконав скидку у воротарський майданчик, звідки вже Пулішич, випередивши захисника, в дотик переправив м’яча у сітку воріт. Забив Крістіан ціною пошкодження, якого зазнав неприємно врізавшись у Бейранванда. Згодом збірна США провела чудову контратаку – Сарджент дотепно підключив Веа, Тімоті повертав м’яча на партнера, однак цей пас у відповідь був перехоплений. На сьомій доданій хвилині Веа нарешті забив, реалізувавши вихід сам на сам з воротарем, однак гол було скасовано через невеличкий офсайд.

Команда Бергалтера в цілому вчисту виграли перший тайм, але її перевага у підсумку вимірювалася всього лише одним голом, що залишало супернику надію на порятунок. Були підозри, що у другій половині команда Кейруша помітно додасть у швидкості, якості та гостроти гри, але другий тайм все ж розпочався з атаки збірної США. Сарджент не найкращим чином пробивав з гострого кута – ще один легкий сейв для Бейранванда. Але згодом іранці відповіли своїм небезпечним моментом – свіжий Годдос після подачі з правого флангу випередив Деста, однак пробив вище воріт з меж воротарського майданчику.

Гра потроху розкрилася. Ірану потрібно було зрівнювати рахунок, американцям – забивати другий гол для впевненості. Ааронсон від лицьової лінії віддавав передачу під удар партнеру, однак вона була заблокована. А у протилежних воріт ще одну чудову нагоду мав Годдос. Але й цього разу Саману забракло точності, хоча влучай він у порожній кут воріт, рахунок би неодмінно зрівнявся. У відповідь збірна США заробила доволі перспективний стандарт, який недолугим ударом змарнував Юнус Мусса, котрий у день матчу святкував своє 20-річчя.

Ближче до завершення основного часу збірна США перейшла на захисну модель гри, віддавши м’яч під контроль супернику, однак іранцям, як здалося, банально не вистачило "фізики". Номінально вони провели закінчення гри у режимі осади воріт Тернера, однак по-справжньому небезпечних моментів майже не створили. Хоча все ж варто згадати кілька стандартів у виконанні команди Карлуша Кейруша. Спершу толком пробити не вдалося Хоссейні, а у компенсований час інший центральний захисник, Мортеза Пураліганджі, у падінні головою пробив повз ворота. Вже на 8-й доданій хвилині Таремі випрошував пенальті у Матеу Лаоса після падіння у боротьбі з Картером-Віккерсом, однак іспанський арбітр не пристав на аргументи іранців.

1:0 – збірна США здобуває свою першу перемогу на катарському чемпіонаті світу, і її виявляється достатньо для виходу у 1/8 фіналу, де суперником американців буде збірна Нідерландів. Враховуючи те, як не надто переконливо виглядали "Ораньє" на груповому етапу, команда Грегга Бергалтера наразі має досить непогані шанси на вихід у наступний раунд.