27.11.2022. Чемпіонат світу-2022. 2-й тур
Асистенти: Альберто Морін (Мексика), Мігель Ернандес (Мексика)
Бельгія: Куртуа, Меньє (Лукаку, 81), Алдервейрелд, Вертонген, Кастань, Онана (Тілеманс, 60), Вітсель, Де Брюйне, Еден Азар (Мертенс, 61), Торган Азар (Троссар, 74), Батшуаї (Де Кетеларе, 75)
Тренер: Роберто Мартінес
Марокко: Мунір, Хакімі (Ель-Ідріссі, 68), Саїсс, Агерд, Мазрауі, Амрабат, Унахі (Ель-Ямік, 78), Амалла (Сабірі, 68), Зієш, Буфаль (Абухлаль, 73), Ен-Несірі (Хамдалла, 73)
Тренер: Валід Реграгі
Попередження: Онана, 29 - Сабірі, 90+5

Збірна Бельгії доволі кволо провела стартовий поєдинок проти канадців, однак все ж здобула перемогу на класі завдяки голу Батшуаї та відбитому Тібо Куртуа пенальті від Альфонсо Девіса. Були певні ілюзії, що така слабка і невиразна гра команди Роберто Мартінеса – прикра випадковість, однак другий поєдинок проти суперника, який за замовчуванням значно слабкіший, чітко продемонстрував, що це талановите покоління "Червоних дияволів" вже мало на що спроможне.

Гра бельгійців у поєдинку проти збірної Марокко – справжній жах і недолугість. Ні тобі гостроти, ні тиску на суперника, ні швидкостей, ні фантазії, які раніше були притаманні цій команді. Періодично Де Брюйне намагався креативити, однак все рівно виглядав лише блідою тінню самого ж себе попередніх версій. Другому голкіперу "Атлаських левів" Муніру Мохамеді, який дуже несподівано у останній момент змінив Яссіна Буну, майже не довелося вступати у гру та рятувати команду. Втім, кілька разів "Червоні дияволи" все ж загрожували його воротам. Вже на 5-й хвилині партнери вивели на ударну позицію Міші Батшуаї, однак той безхитрісно пробив прямо у воротаря. Ще одного разу Мунір відбив удар Едена Азара у ближній кут на початку 2-го тайму.

Ці два моменти, власне, й все, що оборона збірної Марокко дала створити своєму зірковому супернику за 90+ хвилин. Так, були певні атакуючі підходи від бельгійців, чимало стандартів, однак захисники команди Валіда Реграгі домінували в повітрі на цих стандартах. Та й з гри подачі від "Червоних дияволів" також були ні про що. Чисто для статистики. При цьому гравці збірної Бельгії не знайшли в собі сил підлаштуватись під обставини. Ну видно ж, що суперник обороняється великими силами, закриває весь вільний простір на підступах до воріт, а також безальтернативно виграє верхову боротьбу. Чому б не спробувати бити здалеку, швидко переміщувати м’яч у пошуках вільної зони? Ні – все майже пішки і дуже передбачувано.

Марокканці спочатку грали виключно від оборони, однак потроху ставали все більш сміливіше ходити вперед. Кілька разів до атак непогано підключався Ашраф Хакімі, причому друге підключення цілком могло стати й результативним, але правий латераль ПСЖ пробив вище воріт. А на останніх секундах "Атлаським левам" навіть вдалося забити й відсвяткувати гол, однак радість була дещо передчасною. Зієш підступно пробив зі стандарту приблизно з кута карного майданчика, а Куртуа, якому активно заважав Саїсс, не впорався з цим ударом. Проте центрбек марокканців в момент удару від Хакіма перебував у невеличкому офсайді, тож арбітр цілком справедливо відмінив взяття воріт.

В першій половині другого тайму був коротенький відтинок, коли ми мали нагоду спостерігати за доволі активним та швидким футболом, однак тривало це недовго, тай до по-справжньому небезпечних моментів справа не дійшла. Зієш розім’яв Тібо Куртуа ударом здалеку, Буфаль не влучив у площину воріт, змістившись з флангу, а про удар Азара (Едена) у ближній кут вже було згадано вище. У середині другого тайму зіграла заміна Реграгі. Марокканці заробили штрафний майже біля лицьової линії, а виконувати стандарт взявся Сабірі. Півзахисник "Сампдорії" класно пробив у ближній кут, але варто також відзначити й роботу Саїсса по дезорієнтації Куртуа. З другої спроби центральному захиснику все ж вдалося легітимно завадити воротарю зреагувати на підступний удар від партнера.

Що ж, від героя до антигероя всього один крок – у грі з Канадою Тібо врятував, а ось зараз з нього дуже легко зробити цапа-відбувайла. Так, не виручив, та що там – помилився, але куди більше претензій має бути до польових гравців. Якби вони якісно виконували свою роботу, то цей гол міг би стати хіба голом престижу, а вийшло, що став переможним, але не останнім у матчі. Мартінес заходився посилювати атаку замінами, однак ніяких дивідендів це не принесло. Захист збірної Марокко так само впевнено "з’їв" нових гравців "Червоних дияволів", включно з Ромелу Лукаку, якого було кинуто у бій в статусі рятівної палички. Зате продовжили радувати голами заміни від Реграгі – у компенсований час відзначився Абухлаль. Мунір вибив м’яч від воріт, хтось з марокканців виграв верхову боротьбу в центральній зоні, а далі бельгійський захисник невдало зіграв на перехопленні. Зієш отримав передачу на хід, пішов до лицьової лінії, звідки віддав пас під удар Абухлалю, котрий технічно пробив у ближню дев’ятку з близької відстані.

2:0 – збірна Марокко набирає чотири очка й виходить в лідери групи F. Цікаво, що перші два матчі "Атлаські леви" провели проти віце-чемпіонів світу та третьої команди попереднього мундіалю, але й досі не пропустили жодного м’яча. Що ж, шанси як мінімум повторити свій найкращий результат – вихід з групи на ЧС-1986 – марокканці нині мають чудові. Щодо Бельгії, то якось я зараз не впевнений, що їм вдасться вийти з групи, бо якщо так натужно далися ігри проти Канади та Марокко, то що ж воно буде у зустрічі з ще більш серйозною Хорватією?