Португалія - Гана 3:2. Концерт після перерви

Голи: Роналду, 65 (пен.), Феліш, 78, Леау, 80 - А.Аю, 73, Букарі, 89
Португалія: Кошта, Діаш, Канселу, Геррейру, Отавіо (Карвалью, 56), Невеш (Леау, 77), Б.Сілва (Палінья, 88), Фернандеш, Перейра, Феліш (Маріу, 88), Роналду (Рамуш, 88)
Гана: Аті, Салісу, Сейду (Лемпті, 66), Джіку (Семеньо, 90+2), Баба, Кудус (Букарі, 77), Самед (К'єре, 90+2), Амарті, Парті, А.Аю (Д.Аю, 77), Вільямс
Попередження: Перейра, 90+1, Фернандеш, 90+5 - Кудус, 45, А.Аю, 49, Сейду, 57, Вільямс, 90+1

{{widget:lineup:18795}}

Як Кріштіану Роналду і обіцяв, він опинився у стартовому складі збірної Португалії на поєдинок проти Гани. Звичайно, саме він став однією з головних дійових осіб на полі. Якщо не знати, що КР7 завжди любив тягнути ковдру командної гри на себе, то можна було б припустити, що таким чином він намагається змусити всіх забути про скандальне інтерв'ю, за мотивами якого йому вказали на двері у "Манчестер Юнайтед". Як би воно не було, за перші півгодини лідер та капітан збірної Португалії мав два непогані моменти відкрити рахунок. Але спершу він неточно пробив головою, а потім порушив правила проти Джику, грубо відштовхнувши того перед точним ударом. Гол, звісно, було скасовано.

Португалія, як неважко здогадатися, мала перевагу. Відсоток володіння м'ячем був в межах 70:30. Ганці розраховували виключно на контратаки, які нічим особливим не закінчувалися. Але й португальці не надто напружували голкіпера суперника, незважаючи на чудове сузір'я гравців атаки. Роналду, Феліш, Бруну Фернандеш, Бернарду Сілва та Отавіу ще й активно мінялися місцями. Проте оборонців Гани це анітрохи не бентежило, вони стійко відбивали лихі наскоки суперника - і я не сказав би, що робили це, якось по-особливому напружуючись. Вони грамотно перекривали всі небезпечні напрямки передач і діяли в єдиноборствах.

Ставало все більш зрозумілим, що якщо Португалія найближчим часом не придумає якихось нестандартних ходів, вона втратить очки. А попереду маячили Уругвай та Корея – такі ж, якщо не крутіші, досвідчені у справі поломки чужої гри суперники. Більше того - Мохаммед Кудус раптово здійснив відмінний індивідуальний прохід і мало не влучив у ворота. Через буквально хвилину зазнав травми і змушений був залишити поле Отавіу, якого замінили на Вільяма Карвалью.

Було цікаво, чи зможе Гана витримати натиск Португалії. Виявилось, що ні. На 63-й хвилині Салісу порушив правила на Роналду і арбітр призначив 11-метровий. Момент був спірний, проте я все ж таки схиляюся до того, що фол був. М'яч взяв, звичайно ж, Кріштіану і слідом за Мессі забив свій перший гол на турнірі з пенальті. І тут почалося...

Африканцям не залишалося нічого іншого, як піти вперед у надії відігратися. Це спробував зробити активний Кудус, але й друга його спроба забити не здобула успіху - Діогу Кошта відбив його дальній удар під поперечину. Однак ганці все ж таки забили! Причому зробили це дуже швидко зусиллями Андре Айю, на якого прострелив той самий Кудус. Не обійшлося і без помилки Рубена Діаша. Але й цей рахунок тримався зовсім недовго – Португалія знову вийшла вперед завдяки зусиллям Бруну Фернандеша та Жоау Феліша. Перший віддав пас, другий вбіг у штрафний майданчик і відправив м'яч у дальній кут повз голкіпера, що вискочив далеко з воріт.

Щоб у суперника не виникло навіть думок ще про один м'яч, португальці швиденько забили і третій. Відзначився Рафаел Леау, який тільки-но вийшов на заміну, а пас йому знову-таки віддав Фернандеш. Слід зазначити, що обидва рази португальці ловили захисників на нездатності швидко перебудуватися після втрати м'яча. Гана, яка перший тайм провела практично ідеально, у другій половині зустрічі все-таки не витримала натиску зоряних португальських атакерів і тріснула по шву. Але не здалася при цьому. Не встигли Роналду, Феліш та Бернарду з почуттям виконаного обов'язку піти з поля, як Португалія знову повисла на волосині: Баба Рахман навісив ліворуч, а Букарі головою переправив м'яч у сітку.

Арбітр додав до другого тайму дев'ять хвилин, залишаючи Гані надію на відіграш, але африканська збірна змогла створити тільки не особливо небезпечний удар того ж Букарі вже на восьмій компенсованій.

Після сумного видовища у перші 45 хвилин ніяк не можна було подумати, що команди видадуть такий полум'яний другий тайм. Їм обом можна поаплодувати – Гані за те, що боролася до кінця, Португалії за те, що знайшла та змогла реалізувати свої моменти. Суперечка за друге місце у цій групі обіцяє бути максимально спекотною.