Головний арбітр: Анастасія Романюк (Івано-Франківськ)
Асистенти: Марина Стрілецька (Суми), Світлана Грушко (Київська область)

"Чорноморець" (Одеса) - "Верес" (Рівне) 0:1

"Чорноморець": Варакута, Бойчук, Салюк, Гучек, Брагару, Васильєв, Кузик (Ієде, 77), Авагімян (Зе Гомес, 86), Єрмаков, Бадібанга, Штогрін

"Верес": Паст, Морозко, Кучеренко, Вовченко, Гакман, Банада (Кльоц, 84), Кучеров, Дахновський (В.Шарай, 58), Шастал (Курко, 90+2), Яго (Гайдучик, 58), Мрвальєвич (Шестаков, 84)
Тренер: Олег Шандрук

Попередження: Салюк, 89 - Банада, 13, В.Шарай, 60

{{widget:lineup:25012}}

17 березня 2024 року. Сумнівів немає: цю дату Олег Шандрук запам'ятає на все життя. Його перша тренерська перемога з "Вересом". Успіх удвічі приємніший, бо три очки здобуті в неповторній Одесі.

Рівняни перервали 5-матчеву серію без перемог. 16 очок має й "Металіст 1925", але саме завдяки успішному відрядженню до Південної Пальміри "Верес" тепер 14-й, а харків'яни опустилися до зони вильоту. "Маленькі дрібниці", тобто додаткові показники, зіграли за рівнян. Врешті, колись і їм повинно було пощастити!

Жвавий початок від гостей приголомшив господарів. Схоже, що такого нахабства вони аж ніяк не чекали. Чи не перший стандарт у воріт Варакути призвів до голу. Шастал виконав штрафний від правого краю, Мрвальєвич випередив Штогріна й пробив у дотик - від рук голкіпера "Чорноморця" м'яч вдарився у поперечину, від якої за лінію - 0:1.

Мрвальєвич, лідер атак рівнян, йшов на прем'єрний в УПЛ дуплет. Лічені сантиметри відділили чорногорця від голу, коли на 30-й хвилині він головою замикав скидку Банади. Навряд чи б Варакута допоміг своїй команді, якби м'яч прийшовся під стійку...

Загалом, треба зазначити, що перший тайм не був "одеським". Ви, можливо, здивуєтеся, але у господарів - жодного пострілу в рамку. Проти двох у суперника, один з яких - результативний.

У перерві Романові Григорчуку потрібно було вносити корективи. Знаходити потрібні слова, щоб достукатися до підопічних. Але пауза, що за регламентом триває чверть години, затягнулася на 75 хвилин. Сигнал повітряної тривоги пролунав якраз у той момент, коли гравці вже збиралися виходити з роздягалень.

З натиску господарів поновилася гра. Десь з 20 хвилин тривала облога воріт гостей. Здавалося, що ось-ось здригнеться оборона "Вереса" на чолі з Пастом. Особливо рівненським уболівальникам стало не по собі на 55-й хвилині, коли Васильєв з передачі Бадібанги головою бив з лінії площі воріт - відбутися голу завадив голкіпер, який продемонстрував неймовірну реакцію.

Запасу "палива" у "моряків" на весь другий тайм, як і очікувалося, не вистачило. Кінцівка матчу залишилась за гостями. Від другого голу "Чорноморець" врятувало, мабуть, лише диво. Влад Шарай міг стати джокером Олега Шандрука, але з передачі Кучерова зарядив у стійку.

...Весні в Одесі не надто радіють. Лише одне очко в чотирьох турах. Небезпечна зона дедалі ближче. Якщо так і далі піде, то гамлетівське питання "Бути чи не бути?" набуде для "Чорноморця" реальних обрисів.