"Дніпро-1" - "Чорноморець" 5:2. Знову червоне "світло" для "моряків"

Дніпро. Стадіон "Дніпро-Арена"

Головний арбітр: Катерина Монзуль (Харків)
Асистенти: Світлана Грушко, Марина Стрілецька

"Дніпро-1" - "Чорноморець" 5:2
Голи: Філіппов, 16, Адамюк, 49, Лєднєв, 59, Танчик, 90, Мірошніченко, 90+2 - Авагімян, 22, Кузик, 76

"Дніпро-1": Волинець, Сваток, Адамюк, Мірошніченко, Лєднєв (Кравець, 82), Сарапій, Бабенко, Гуцуляк, Піхальонок (Витиньо, 78), Рубчинський, Філіппов (Танчик, 46)
Тренер: Юрій Максимов
"Чорноморець": Варакута, Путря, Брагару, Салюк, Васильєв, Шпорн, Авагімян, Штогрін (Бойчук, 90), Кузик, Ійєде (Вакула, 86), Бадібанга
Тренер: Роман Григорчук

Попередження: Сарапій, 20 - Путря, 66, Бадібанга, 73, Штогрін, 77
Вилучення: Авагімян, 26

{{widget:lineup:23521}}

"Чорноморець" зазнав третьої поразки поспіль, хоча донедавна команда Романа Григорчука виглядала колективам, якому до снаги кинути виклик найуспішнішим клубам УПЛ. Аналізувати причини невдач з одного боку легко, з іншого - складно. "Моряки" неначе наступили на граблі, по яких на старті сезону стрибав "Шахтар", а саме - необов'язкові вилучення і як наслідок - гра у меншості.

Втретє поспіль (!) "Чорноморець"догравав поєдинок у меншості. Це проблема, адже в складі одеситів немає гравців, які б робили різницю в будь-якій грі. Команда Романа Григорчука, як правило, бере своє шляхом колективних дій, гарної фізичної готовності, характеру та націленості на ворота.

Початок матчу з "Дніпром-1" видався видовищним та результативним.  Господарі активно розпочали стартові хвилини, але і гості діяли агресивно та непоступливо. На 16 хвилині Філіппов скористався вкиданням ауту з правого флангу від Адамюка. Форвард дніпровців хоч і перебував спиною до воріт і під тиском  Васильєва, проте зумів зберегти м'яч, розвернутися та завдати точного удару - 1:0.

Радість лідера тривала недовго. Сарапій сфолив прямо по центру воріт метрах в 18-ти, заробивши небезпечний штрафний. Авагімян пробив на виконання - над стінкою, м'яч влучив спочатку в поперечину, потім вдарився в спину Волинця  і зрикошетив у ворота - 1:1.

А на 26 хвилині стався ключовий епізод принципового протистояння. Герой попереднього моменту Авагімян здавалось був першим на м'ячі, але в останній момент його випередив Піхальонок. На мій погляд, гравець "Чорноморця" став заручником ситуації, коли будь-яка дія веде до поганих наслідків. Скинеш оберти, візаві втече сам на сам з кіпером, спробуєш переслідувати - велика ймовірність фолу (а вданій ситуації - фолу останньої надії). Все відбулося настільки стрімко, що Авагімян, здалося, не встигав  уникнути контакту з Піхальонком, який показав йому спину та врешті опинився на газоні й почав апелювати до арбітрині. Катерина Монзуль - одна із найсуворіших суддів в історії УПЛ, тому нічого дивного, що вона відразу потягнулася за червоною карткою. Надія була більше на те, що відеоасистенти на ВАР знайдуть аргументи на захист гравця "Чорноморця", але їх (аргументів) не знайшлось.

Половину першого тайму та весь другий "моряки" змушені були провести у меншості. До перерви команда Григорчука дотягнула з нічийним рахунком, а ось після короткого перепочинку стримати та нівелювати чисельну перевагу одесити не змогли. Хоча бились до останнього і після голу Кузика, який скоротив рахунок до 2:3, здавалося, що вони здатні створити диво. Але "Дніпро-1" наразі далека не та команди, яка була на початку сезону, коли частенько пробачала суперникам грубі помилки. З приходом Юрія Максимова дніпровці знову націлені на максимальний результат і знову здобувають його.

5:2 - переконлива перемога "Дніпра-1", який після 15 турів одноосібно очолює турнірну таблицю УПЛ. Підопічні Юрія Максимова виграли в 4 домашньому матчі поспіль. Але не обійшлося і без ложки дьогтю - Олександр Філіппов зазнав травми і дніпровці схоже знову будуть змушені шукати варіанти в центральній ланці нападу.

А от "Чорноморець" відверто шкода - симпатична команда ніяк не може стабілізувати склад та провести з суперником весь матч на рівних кількісно. Але впевнений, Роман Йосипович знайде вихід із ситуації й "моряки" ще не одного разу нагадають про себе з позитивного боку.

Читай також: Олександр Філіппов: "Травма виглядає не зовсім приємно"