Головний арбітр: Микола Балакін (Київська область)
Асистенти: Дмитро Запороженко (Запорізька область), Олександр Беркут (Сімферополь)
Голи: Сікан, 5 - Сарапій, 41, Гуцуляк, 51, Лєднєв, 56
"Шахтар": Різник , Бондар, Ракіцький (Азарові, 60), Конопля (Гочолейшвілі, 60), Матвієнко, Судаков, Криськів, Зубков (Кащук, 84), Степаненко (Келсі, 71), Невертон (Эгиналдо, 71), Сікан
"Дніпро-1": Волинець, Сваток, Адамюк, Мірошніченко, Бабенко, Лєднєв (Горбунов, 87), Піхальонок (Кравець, 90+3), Гуцуляк, Сарапій, Філіппов (Витиньо, 73), Рубчинський
Тренер: Юрій Максимов
Попередження: Бондар, 76 - Рубчинський, 61

{{widget:lineup:23369}}

Останній тур перед паузою на ігри збірних і вирішальним матчем проти збірної Італії завершував топ-поєдинок. У гості до "Шахтаря" приїхав минулорічний претендент на чемпіонство – "Дніпро-1". "Гірники" були не тільки лідерами цього чемпіонату за втраченими очками, ще й обіграли в минулому турі "Динамо", після чого перемогли "Барселону". Тобто гра для дніпрян очікувалася досить непростою.

Це гості зрозуміли вже на 5-й хвилині зустрічі. Ледь не перша акцентована атака "гірників" завершується одразу голом. Криськів вже у воротарському майданчику прийняв скидку Зубкова і намагався знайти можливість пробити. Це йому захисники не дозволили, вибивши м’яч. Ось тільки вибили точно на Сікана, який з десяти метрів просто розстріляв ворота. 1:0! Тут вже питання до опорних півзахисників, які мали чекати підбір.

"Дніпро-1" одразу намагався атакувати у відповідь, але підійти до воріт Різника не виходило. "Шахтар" добре і оборонявся, і намагався пресингувати. При тому тиск був і на захисників суперника, і голкіпера. Так на 27-й  хвилині накрили гостей при спробі білд-апу у власному штрафному – тут добре зіграв Степаненко. Зовсім трохи не вистачило Невертону, щоб випередити Волинця та проштовхнути м’яч у ворота.

Під кінець першого тайму Волинець ще й рятувати "Дніпро-1" почав. Спочатку на 35-й хвилині Сікан увійшов до штрафного майданчику та пробив лівою ногою у ближній кут. Голкіпер правильно зайняв позицію та перевів на кутовий. Через чотири хвилини голкіпер прочитав ситуацію, вийшов вчасно із воріт та випередив Невертона. Варто відзначити пас Сікана, форвард відрізав передачею двох захисників.

У гостей у нападі дуже довго нічого не виходило, "Шахтар" повністю контролював хід зустрічі. Поки не прийшла 41-ша хвилина… Перший момент і "Дніпро-1" зрівнює рахунок! Мірошніченко подає кутовий, а Сарапій набіг і без проблем прошив Різника. 1:1! Зовсім ніхто з захисників не грав з одним із найбільш небезпечних гравців суперника при стандартах. Степаненко ще хвилину розповідав партнерам, що так при стандартах грати не можна.

І це була лише перша несподіванка для "гірників"… На 51-й хвилині "Дніпро-1" забиває вдруге! Гуцуляк прийняв м’яч на правій бровці. Хитнув трохи Ракицького, змістився у центр, увійшов до штрафного майданчику і пробив у дальню дев’ятку! 1:2! Ніхто з захисників "гірників" не підстрахував Ракицького, що і призвело до цього голу. Плюс сам Ярослав дуже багато простору дав супернику.

І це ще не все… Через п’ять хвилин відбулося щось неймовірне – підопічні Максимова забивають втретє! Лєднєв класно обвів стінку ударом зі штрафного, поціливши під дальню штангу. 1:3! І тут треба дивитися статистику: три удари в площину – три голи. Реалізація своїх моментів – стовідсоткова.

Якщо до 41-ї хвилини "Шахтар" повністю контролював гру, то у другому таймі у "гірників" у нападі нічого не виходило. "Дніпро-1" оборонявся настільки якісно, що ніхто не міг потурбувати Волинця. Із того, що можна згадати – тільки епізод на 74-й хвилині. До Келсі неочікувано дійшов пас від Гочолейшвілі. Якби форвард зорієнтувався, міг навіть удар з лінії воротарського нанести. А так Волинець забрав м’яч.

"Дніпро-1" ж міг четвертий гол вже у компенсований час забити, проте не пощастило Вітіньї. Дальній постріл Різник відбив над собою, ледь не закинувши м’яч за комірець. Хоча потім все ж зміг зафіксувати.

Можливо, "Шахтарю" не вистачило свіжості. Бо вийшов майже той самий склад, що і проти "Барселони". Можливо, погана якість поля та дощ заважали. Газон дійсно був не найкращим, шматки вилітали з-під ніг. Але підсумок один: господарі нічого не змогли зробити з "Дніпром-1". Юрій Максимов тактично переграв суперника, вибудувавши надійну оборону. А у нападі залітало все, що могло. Тепер саме дніпряни стають лідером чемпіонату, на першій сходинці вони мінімум два тижні.