"Полісся" – "Динамо" 3:2. Житомирські солодощі

Житомир. Центральний стадіон

Головний арбітр: Віталій Романов (Дніпро)
Асистенти: Александр Павлинов (Одеса), Виталий Сухин (Одеса)

"Полісся" - "Динамо" 3:2

Голи: Крушинський, 15, Будківський, 64, Козак, 70 - Буяльський, 4, Буяльський, 51 (пен.)

"Полісся": Бойко, Шабанов, Смоляков, Кушніренко, Чоботенко, Козак, Крушинський (Гітченко, 71), Морозко, Танковський (Огіря, 84), Аріелсон (Будківський, 61), Макуана
Тренер: Юрій Калітвінцев

"Динамо": Бущан, Дячук, Дубінчак, Тимчик (Беніто, 68), Сирота, Бражко, Караваєв, Андрієвський, Буяльський, Волошин (Кабаєв, 68), Ванат
Тренер: Мирча Луческу

Попередження: Аріелсон, 16, Морозко, 49, Танковський, 53, Морозко, 57 - Волошин, 45, Тимчик, 62

Вилучення: Морозко, 57 - Караваєв, 90+3

{{widget:lineup:22752}}

Обидві команди ставили за мету розвинути свої поточні вдалі серії, тому з перших хвилин почали шукати щастя у воріт одинт одного. І якщо Козак на 2-й хвилині після скидки Аріелсона на правому фланзі пробив повз ближню стійку, то Буяльському за дві хвилини залишилося лише спрямувати м’яча у порожні ворота після передачі зправа від Волошина, 0:1.

Швидкий гол окрилив киян, які одразу повністю перехопили ініціативу і фактично не вимикали тиск на ворота свого колишнього одноклубника Дениса Бойка. Втім, прогавили контрвипад господарів на 15-й хвилині: Кушніренко зправа віддав на Крушинського, який перебував перед штрафним гостей і гарматним пострілом засадив у правий верхній кут, 1:1.

Житомиряни, відновивши рівновагу, відчули впевненість, разом з тим зуміли нарешті більш менш зачепитися за м’яч, змушуючи нервувати динамівських захисників, які змушені були раз за разом фолити. А на 31-й хвилині вже Бущан, який обрав правильну позицію, рятує динамівські ворота від удару з гострого кута Макуани. В цілому ж, жодна з команд не хотіла поступатися, напруга на полі фактично не спадала. Але саме "Полісся" було близьким до того, щоб піти на перерву з перевагою в рахунку – Макуана вже у компенсований арбітром час знову через лівий фланг вийшов на побачення з Бущаном, але як і в першому епізоді кіпера біло-синіх не переграв.

Другий тайм розпочався з тиску киян на ворота Бойка, що на 51-й хвилині призвело до призначення арбітром 11-метрового після контакту Морозка з Ванатом у штрафному. Дубль оформив Буяльський, чітко реалузізувавши 11-метровий, кіпер житомирян пропустив удар динамівця під рукою, 1:2.

Тиск "Динамо" змусив нервувати гравців "Полісся", як наслідок – Морозко зовсім не по-казковому зіграв проти Дубінчака на правому фланзі захисту, за що отримав другу жовту і достроково пішов відпочивати. Втім, ця ситуація не зламала житомирян, які шукали своє щастя. І якщо Бущан зумів парирувати на 62-й хвилині удар від Смолякова зі штрафного, то за дві хвилини Будківський, який на 60-й хвилині замінив Аріелсона, за чотири хвилини зрівняв рахунок, отримавши круглого після подачі кутового з правого флангу та пробивши повз Бущана, щоправда, не без рикошету від Бражка ,2:2.

Рятуючи ситуацію, Луческу провів одразу подвійну заміну, випустивши Беніто та Кабаєва замість, відповідно, Тимчика та Волошина. Це призвело за дві хвилини до голу, але саме у ворота "Динамо". Макуана здійснив прохід лівим флангом, зіграв у центр штрафного на Будківського, останньому намагався завадити Сирота, але в результаті скинув м’яч на Козака, який влучно пробив у дальній кут, 3:2.

Кияни у час, що залишився, відчайдушно намагалися врятувати гру, але удача була в цей день не на боці іменитих географічних сусідів. На 72-й хвилині штанга грає за "Полісся" після дальнього пострілу від Андрієвського, а на 86-й Ванат пробив над поперечиною після передачі з правого флангу від Караваєва. В самого захисника киян вже у компенсований арбітром час не витримали нерви, і він влучив просто в голову Смолякову, після чого побачив перед собою червоне світло.

3:2, захоплючий трилер, яким розпочалася програма 10-го туру. Щодо "Динамо", то де тонко, там рветься. Перманентні проблеми в захисті знову нагадали про себе, про що красномовно свідчить те, що господарі дотиснули біло-синіх, перебуваючі у меншості. При тому, що атака киян наразі має в цілому, але пристойний вид. Втім для вирішення проблеми захисту тренерському штабу доведеться добре поламати голову. Щодо "Полісся", то свій екзамен проти топ-суперника Юрій Калітвинцев однозначно здав, враховуючи те, як складалася гра, тут однознано 10 балів з 10-ти. Думаю, що питання найкращого тренера туру можна закривати вже зараз. А керівництво житомирян чітко демонструє, що розмови про створення в Житомирі конкурентноздатної команди не є пустопорожніми балачками. Принаймні зараз.

Читай також: "Полісся" - "Динамо": стартові склади