Голи: Дмитренко, 6, Борячук, 28 (пен.) - Герреро, 17

"Металіст 1925": Мозіль, Курило, Безуглий, Жичиков, Червак, Русин (Моура, 69), А.Ткачук (Фарина, 69), Габелок, Дмитренко, Чирук (Енріке, 79), Борячук (Вачіберадзе, 59)

"Зоря": Турбаєвський, Кирюханцев, Вантух, Жордан, Волошин (Нагнойний, 46), Яцик, Герреро, Батагов (Снурніцин, 55), Мишньов (Чурко, 72), Антюх, Алефіренко (Венделл, 72)
Тренер: Валерий Кривенцов

Попередження: Вачіберадзе, 62, Чирук, 77, Мозіль, 90+4 - Мишньов, 30, Нагнойний, 68, Венделл, 84, Снурніцин, 86

{{widget:lineup:22334}}

7-й тур УПЛ відкривало принципове протистояння, яке відбулось на затишній столичній арені "Лівий берег". Ви також помітили, як новенький стадіон, збудований колишнім президентом "Олександрії" Миколою Лавренком, швидко став незамінним в УПЛ?

Паузу в чемпіонаті, пов'язану з матчами національних збірних, команди використали по різному. "Зоря" представила нового тренера, який, за словами самих футболістів, запропонував дуже насичені тренування, як у фізичному, так і в тактичному плані. Бажання Валерія Кривенцова якмога швидше продемонструвати зміни у грі, а також виправдати довіру керівництва - зрозуміле. А тут ще й перший суперник - колишня команда, розставання з якою виявилось несподіваним і у свій час залишило багато питань.

"Металіст 1925" у стартових матчах продемонстрував 50-центний показник набраних очок (2 перемоги, 1 нічия, 2 поразки) - досить непогано, як для команди, яка у минулому сезоні вела боротьбу за виживання. То ж Едмар Головський та його підопічні мали всі підстави перевести дихання, спокійно провести роботу над помилками та якісно, без поспіху, підготуватись до майбутніх матчів. Ще одна добра новина - повернення в команду Андрія Борячука. Форвард в чергове не зміг закріпитися у "Шахтарі", а от для харків'ян він є суттєвою бойовою одиницею, що продемонстрував і звітний матч.

Читай також: Валерій Кривенцов: "Я побачив команду, яка прагне грати у той футбол, у який прагну грати я"

Старт поєдинку вийшов сумбурним: обидві команди намагалися грати першим номером, великими силами переходили середину поля. Результатом гри на зустрічних курсах стали два швидкі голи. На 6-й хвилині Дмитренко отримав пас на хід, не зустрівши спротиву, змістився з лівого флангу в центр та завдав удару з-за меж штрафної. Турбаєвський проґавив момент удару і не встиг зреагувати на м'яч, який влетів у ближній кут. 1:0.

Але "Зоря" досить швидко відновила паритет - і знову ж таки, не обійшлося без помилки оборони. Розігруючи м'яч поблизу власної штрафної, Русин віддав неточний пас на Габелка, який перехопив Волонишин. Вікентій миттєво віддав на хід Герреро, і панамець холоднокровне реалізував вихід віч-на-віч - 1:1.

В середині тайму господарі поля змогли організувати тиск на ворота гостей, який привів до призначення 11-метрового. Антюх у боротьбі з Безуглим, вже вибігаючи зі штрафної, підіграв собі рукою. Момент був настільки не очевидним (чи підштовхував Дениса суперник, чи відбулось порушення в межах штрафної), що головному рефері зустрічі Климу Заброді та VAR знадобилося декілька хвилин на те, щоб розібратися у ситуації. У підсумку арбітр призначив пенальті, який взявся виконувати Борячук. Дуель вихованців шахтарівської школи футболу завершилась перемогою форварда, який переграв Турбаєвського - 2:1.

Цього разу харків'яни змогли втримати здобуту перевагу, не пропустити швидкий м'яч у відповідь. "Зоря" дуже перспективно провела старт другого тайму: Герреро міг оформити дубль, але його дальній удар взяв Мозіль. За декілька хвилин супермомент був у Мишньова, якому асистував Нагнойний, але м'яч звалився з ноги у капітана "Зорі" і поцілив у "молоко".

Чим менше залишалося ігрового часу, тим ставало очевидніше: "Металіст 1925" грає на результат. "Зоря" намагалася відігратися, але хлопцям Кривенцова десь не вистачило темпу, нестандартних рішень під час завершення атак, а головне - реалізації. Гості вдвічі частіше пробивали по воротах свого суперника, але точність цих ударів бажала бути кращою.

У підсумку 2:1 - на користь "Металіста 1925". Харків'яни довели свою безпрограшну серію вже до чотирьох поєдинків (з урахуванням Кубка - до п'яти) поспіль. В активі команди 10 очок і п'яте місце. "Синьо-жовті" поступово перетворюються з аутсайдера на команду, яка здатна, якщо не включитися у боротьбу за розподіл єврокубкових місць, то, що найменше, зіпсувати настрій всім головним фаворитам сезону.

А ось дебют Кривенцова на тренерському містку "Зорі" хоч і вийшов зі знаком мінус, але занадто засмучуватись не варто. За моментами команда награла на нічию, але десь відвернулась вдача. Проте попереду у "біло-чорних" не менш відповідальні матчі - з "Гентом" у Лізі конференцій та "Дніпром-1" в УПЛ. Валерію Сергійовичу треба готуватися до нових іспитів. Як відомо, дорогу здолає той, хто йде.