Головний арбітр: Віталій Романов (Дніпро)

"Колос": Фесюн, Гончаренко, Бурда, Цуріков, Кукош, Богданов (Болбат, 41), Мякушко (Рангел, 82), Оріховський, Лучкевич, Демченко (Велетень, 60), Безбородько (Салабай, 46)
"Шахтар": Різник , Азарові, Гочолейшвілі, Козік (Ракіцький, 64), Матвієнко, Криськів, Кащук (Конопля, 64), Зубков (В'юнник, 64), Степаненко (Кастилло, 75), Назарина, Сікан (Судаков, 64)
Тренер: Патрик ван Леувен
Попередження: Бурда, 32 - Судаков, 89
Вилучення: Гочолейшвілі, 39

{{widget:lineup:22106}}

Відразу три заміни зробив Патрік ван Леувен у порівнянні з попередньою грою проти "Кривбасу" (3:3). Дискваліфікованих Артема Бондаренка та Дмитра Чигринського замінили Назарина та Козік, а замість Топалова на лівому фланзі оборони вийшов грузинський новачок - Азаров. Захисник молодіжної збірної Грузії дебютував у складі української команди.

Знадобилося вносити зміни у лінію оборони своєї команди і Ярославу Вишняку, адже Валерій Бондаренко не міг грати за умовами орендного договору між ковалівцями та дончанами. У складі господарів також був свій дебютант (в УПЛ), молдовський легіонер Кукош. А ще вперше в цьому сезоні "в основі" ковалівців вийшов Гончаренко.

Перший тайм вийшов бойовим, конкурентним, але з невеликою кількістю гольових моментів. Краще до реалізації віднеслись гості, які повели у рахунку в середині тайму. Відмічу, як комбінацію за участі Зубкова Криськіва, так і своєчасне підключення в чужу штрафну Єгора Назарини. Центральний півзахисник не часто допомагає атаці, але в Ковалівці саме його поява в чужій штрафній, здалося, поставила у ступор захисників "Колосу". Єгор холоднокровно замкнув передачу партнера з лінії воротарської.

Читай також: Ярослав Вишняк: "Гочолейшвілі грубо зіграв проти Богданова"

Майже відразу після першого забитого голу в Ковалівці хлинула справжня злива. Мокре поле стало справжнім іспитом для футболістів, які часто втрачали рівновагу, ковзали, помилялися у простих ситуаціях. Якоюсь мірою саме мокрий газон посприяв вилученню Гочолеішвілі, який у підкаті грубо зіграв проти Богданова. Спочатку головний рефері поєдинку Віталій Романов показав грузинському легіонеру жовту картку, але після підказки ВАР, вилучив крайнього захисника. Не зміг продовжити гру і Богданов, якого ще в першому таймі замінив Болбат.

Цікаво, що Патрік ван Леувен не поспішав проводити заміни, на лівий фланг оборони змістився Назарина, який мав закрити вільну зону. "Колос" десь навіть розгубився, отримавши чисельну більшість. Господарі пішли в атаку великими силами, але пропустили швидку контратаку, яка завершилась голом у роздягальню. Криськів віддав другий результативний асист, цього разу на Кащука - 2:0.

Гра у меншості наклала свій відбиток на дії "Шахтаря" у другому таймі. "Колос" багато та різноманітно атакував, регулярно завершував свої атаки ударами з різної дистанції. "Гірники" в якийсь момент, що називається, "поплили" і якби не супергра у виконанні Різника - могли бути великі проблеми. А згодом Леувен провів відразу чотири заміни, які дозволили стабілізувати гру та довести матч до хоч і сухої, але дуже важкої перемоги.

2:0 - "Шахтар" набирає 11 очок і виходить в лідери за набраними очками. "Колос" зазнає першої поразки в чемпіонаті.