Головний арбітр: Денис Шурман (Київська область)
Асистенти: Володимир Висоцький (Запоріжжя), Олександр Корнійко (Миргород)
"Шахтар": Різник , Матвієнко, Чигринський (Козік, 74), Гочолейшвілі, Зубков (Невертон, 83), Назарина, Криськів, Очеретько, Топалов, Сікан (В'юнник, 46), Траоре (Келсі, 46)
"Олександрія": Шевченко, Логінов, Бабогло, Ващенко (Мартинюк, 82), Плакса (Ковалець, 63), Шулянський (Жеовані, 72), Калітвінцев, Копина (Погорілий, 82), Смирний, Калюжний (Скорко, 46), Кулаков
Тренер: Руслан Ротань
Попередження: В'юнник, 70, Матвієнко, 85 - Копина, 45+1, Скорко, 67, Калітвінцев, 87, Мартинюк, 90+2

{{widget:lineup:21881}}

Відверто провалила "Олександрія" перший тайм. Дуже легко якось "гірникам" давалась гра, без якихось надзусиль господарі створювали не тільки небезпечні моменти, але і забивали. Вже на 3-й хвилині Шевченко вперше вступив у гру, відбиваючи небезпечний удар Криськіва. Траоре зробив пас, а Дмитро увімкнувся в зону, на швидкості забіг у штрафний майданчик та пробив метрів з 12-ти. Вийшло у голкіпера зробити сейв плечем у хокейному стилі. Майже одразу Шевченко встиг ще й удар Траоре після подачі з кутового відловити.

На 7-й хвилині "Шахтар" вже забив. Зубков отримав діагональ від Матвієнка зі своєї половини поля, обробив, хитнув захисника та підключив Гочолеішвілі. Грузинський легіонер вже зробив простріл, який на дальньому куті воротарського майданчика замкнув Сікан.  ВАР окремо перевірив, чи був у Зубкова офсайд під час передачі Матвієнка – все в межах правил. 0:1!

У відповідь олександрійці намагалися якось увімкнути пресинг. Особливо увагу приділяли Чигринському, намагаючись завадити йому довше думати з м’ячем. На 23-й хвилині навіть ледь вилучення супернику не заробили. При тому цей епізод ледь не найбільш спірним у матчі став. Пройшла дальня діагональ від Калітвінцева у зону правого захисника, куди увімкнувся Шулянський. Вінгер "Олександрії" м’яч у дотик прокинув і тільки здавалося, що вже виходив один в один з Різником, впав після контакту з Гочолеішвілі.

В тому, що контакт Гочолеішвілі з ногами Шулянського був, сумнівів немає. ВАР переглядав епізод, однак підтримав позицію арбітра, що фолу не було. Тут є кілька моментів, які треба зазначити. Перший – можливий офсайд у Шулянського. Лінію ніхто не малював, а з ракурсу, який був у трансляції, точно сказати важко. Другий – дії вінгера гостей, який підставлявся. І робив це відверто, коли вже зрозумів, що не має контролю над м’ячем. Третій – відскок. Шулянський нормально у дотик не зміг обробити, через що гравець побіг в одному напрямку, а м’яч полетів у іншому.

Вже у наступному епізоді гості отримали можливість зрівняти рахунок. Шулянський знову у боротьбі з Гочолеішвілі заробив стандарт. Калітвінцев подав, а Кулаков виграв позицію у Криськіва то пробив головою поруч із дальньою штангою. У відповідь "Шахтар" забив вдруге. І допомогли з цим самі ж олександрійці. На 31-й хвилині гості вирішили розіграти м’яч біля власних воріт, але пас Пласки на Смирного був перехоплений. Одразу увімкнувся Гочолеішвілі та подав, а Траоре ударом головою розстріляв ворота. 2:0!

Вперше Різник повноцінно вступив у гру лише на 42-й хвилині. Голкіпер добре зіграв на виході, перехопивши пас на Кулакова. В решті часу у нього роботи особливо не було. Не дивлячись на те, що після першого тайму у "Шахтаря" була комфортна перевага, Патрік ван Леувен вирішив пожвавити гру у нападі. На другий тайм вже не вийшов Сікан та Траоре, замінили їх Келсі та В’юник. При тому, як пізніше показали у трансляції, у Траоре було якесь невеличке пошкодження, через що над ним чаклували лікарі.

Ось тільки задум тренерського штабу "Шахтаря", м’яко кажучи, не спрацював. У другому таймі гра команди не те, що пожвавилася… Вона майже зникла. Поки Шевченко час від часу нудьгував на власній половині поля, партнери значно додали в агресії та сміливості, а на 60-й хвилині навіть змогли повноцінно повернутися у гру. Калитвинцев зробив діагональ на лівий фланг на Шулянського, який добре обробив м’яч та зробив подачу до штрафного майданчика. А туди вже набіг Скорко, який перестрибнув Топалова та пробив головою у кут. 2:1!

Тут вже настав час Різника нервувати, бо суперник не збирався зупинятися. Найбільш реальні шанси почали виникати у самій кінцівці. Спершу Різник відловив удар головою Бабогла метрів з 12-ти. Через хвилину з лінії воротарського майданчика голкіпера розстрілював вже Смирний – і тут вдалося якимось дивом потягнути. А ще через хвилину воротар ще й вдало зіграв на виході.

Якби не Різник, важко уявити за рахунок чого "Шахтар" знову міг би спробувати вийти вперед. Так, можна згадати момент Келсі, але це вже було перед самим фінальним свистком, коли суперник думав тільки про напад, плюс Шевченко потягнув. Тому у підсумку дуже невпевнена перемога "гірників", хоча по першому тайму саме господарі перегравали суперника в одні ворота. "Олександрію" ж варто похвалити за другий тайм. У перерві Руслан Ротань зробив правильні зміни та додав імпульсу атакуючим діям своїх підопічних.