"Верес": Паст, Шевченко (Гагун, 87), Курко, Яго (С.Шарай, 87), Кухарук, Дахновський (В.Шарай, 58), Блізніченко (Шестаков, 58), Кучеров, Вовченко, Гакман, Марусич (Гайдучик, 71)

"Шахтар": Різник , Гочолейшвілі (Фарина, 46), Козік, Матвієнко, Зубков (Очеретько, 46), Криськів (Кастилло, 84), Кащук (В'юнник, 59), Бондаренко, Топалов, Сікан, Траоре (Педриньо, 84)

Попередження: Кухарук, 35, Кучеров, 50, В.Шарай, 64, Шестаков, 69, Вовченко, 83 - Гочолейшвілі, 11, Траоре, 48, Фарина, 55, Матвієнко, 64
Вилучення: Бондаренко, 45+2

Читай також: "Верес" - "Шахтар" 1:1. Відеоогляд матчу

{{widget:lineup:21711}}

Цей поєдинок мав відбутися тільки в суботу, але гру було перенесено на більш ранній термін через участь "Шахтаря" у благодійному матчі на підтримку народу України з "Тоттенгемом", що відбудеться в Лондоні 6 серпня. Виявилося, що більш стислий графік підготовки виявився на руку господарів поля.
Головний тренер "Шахтаря" Патрік ван Леувен не став тасувати стартовий склад своєї команди у порівнянні з грою проти "Металіста 1925". Нідерландець провів тільки одну заміну та й ту вимушену - травмованого Бондара у центрі захисту замінив Козік. Зазначу, що Леувен у минулому сезоні, працюючи в "Зорі", також був прихильником стабільності у стартовому складі. Але ж навряд чи можна порівнювати резерви (за кількістю і якістю) у луганській та донецькій командах. Можливо тренер намагався спрацювати на зіграності своїх підопічних, але зворотна сторона рішення - "Шахтар" виглядав важкувато, наче гра у Рівному стала продовженням матчу проти команди Едмара, коли "гірники" намагалися втримати переможний результат.
А от керманич "Вересу" Сергій Лавриненко, на відміну від свого нідерландського колеги, суттєво "освіжив" стартовий склад команди, зробивши відразу п'ять замін. Рівняни вийшли зарядженими на гру, з перших хвилин демонстрували впевненість у своїх діях. Надійно працював захист, були перспективні атаки, яким, втім, не вистачало завершального удару.
Проблема "Шахтаря" на старті сезону - низька реалізація. Зубков та Сікан були найбільш активними у першому таймі, але свої моменти не використали. І це стає вже закономірністю. Щоб забити гол хлопцям потрібно не одна, не дві та навіть не три спроби, але ж і суперник робить висновки, пристосовується і нейтралізує небезпеку.
Були свої лідери й у "Вереса" - Дахновський та Блізніченко.Особливо гра давалася лівому вінгеру, Віталій раз по раз турбував Гочолеішвілі, якому допомагав Козік. Не випадково грузинський легіонер гостей заробив ранню жовту картку, що змусило його діяти більш обережно, а в перерві тренери навіть провели заміну - Гочо ледве не награв на вилучення.
Ключові події матчу відбулись наприкінці першого тайму. Блізніченко збив Топалова поблизу штрафної. Паст вийшов із воріт, щоб розставити гравців у стінці, але в цей час Матвієнко, не чекаючи на свисток арбітра, пробив у порожні ворота. Олександр Шандор гол зарахував, чим викликав обурення зі сторони гравців "Вересу". А вже за хвилину львівського рефері атакували гравці "Шахтаря" - Бондаренко в центрі поля прямою ногою сфолив на Яго Сікейрі, за що отримав пряму червону картку.
Весь другий тайм чемпіон України змушений був провести у меншості. Ван Леувен у перерві провів дві заміни, замість Гочолоішвілі та Зубкова з'явились Фарина та Очеретько. Але ні ці перестановки, ні наступні не допомогли нівелювати чисельну нерівність і утримати переможний рахунок. "Верес" тиснув майже всю другу половину зустрічі й врешті змусив помилитися захист "гірників". На 62 хвилині після корнеру з правого флангу Різник невпевнено зіграв на виході, дозволивши Марусичу на ближній штанзі виграти боротьбу та виконати передачу головою на дальній кут, а там дебютант господарів Євген Шевченко фактично заніс м'яч у ворота. 1:1.
В час, що залишився, господарі були близькими до того, щоб вирвати перемогу. Дубль міг оформити Шевченко, але його дальній удар відбив Різник. Тож нічия - не найгірший підсумок для "Шахтаря". Після гри ван Леувен в експрес-коментарі розкритикував свою команду. Причому тренеру не сподобався і перший тайм, який "Шахтар" виграв. Вдруге поспіль "гірники" виглядали не переконливо, але якщо у матчі із "Металістом 1925" вдалося досягнути результату, то "Верес" скористався помилками й очки відібрав.
Можливо пауза, а також зміна обстановки, пов'язана із товариською грою проти "Тотенгема" допоможе "гірникам" прийти в себе. Не виключно, що Леувен в наступній офіційній грі вдасться до ротації складу. Можливо в ворота повернеться Трубін, адже Різник поки що не вражає. Щось потрібно робити з атакою. Зубков, Сікан, Кащук - марнують свої моменти, а Траоре зовсім знаходиться на дієті - веде боротьбу, але нагод забити майже немає. Не випадково кращим бомбардиром після двох матчів є центральний захисник Матвієнко, на рахунку якого вже два голи.
"Верес" сподобався своїм настроєм на гру, самовіддачею та намаганням грати на максимум. Свою роботу якісно виконала не тільки основа, а й гравці, що виходили на заміну. Схоже, літні новачки відразу готові відпрацьовувати видані аванси. Команді Лавриненка по грі вдалося відібрати очки у фаворита, але цікаво, як рівняни будуть діяти у матчах, коли вже самим прийдеться будувати гру першим номером?