Головний арбітр: Дмитро Бондаренко (Одеса)
Асистенти: Руслан Ермоленко (Чернігів), Денис Марченко (Чернігів)

"Оболонь": Федорівський, Прокопенко (Чернов, 82), Мороз (Косовський, 31), Приймак, Лук'янчук, Осман, Фатєєв, Мединський, Черненко, Слободян (Суханов, 82), Краснопір (Тарануха, 70)

"Колос": Фесюн, Золотов, Бондаренко, Бурда, Цуріков, Демченко, Оріховський, Мякушко, Богданов, Ільїн (Лучкевич, 76), Безбородько (Велетень, 76)
Тренер: Ярослав Вишняк

Попередження: Мороз, 1, Приймак, 81, Косовський, 89, Чернов, 90+1 - Бондаренко, 48

{{widget:lineup:21668}}

"Оболонь" за час літньої паузи зазнала не значних кадрових змін, тож команда постала майже в тому ж самому складі, який здобував історичну путівку в УПЛ. Виключенням стали експівзахисник "Карпат" Владислав Приймак та Ігор Мединський, який повернувся із Хорватії. А от "Колос" майже докорінно змінив захисну ланку - мабуть, останні невдачі амбітного клубу керівники пов'язували саме з проблемами в обороні. У воротах з'явився Фесюн, а в захисті одразу троє новачків - Бондаренко, Бурда та Цуріков, компанію яких розбавив правий захисник Золотов. Ще один новачок, Олександр Демченко, зайняв позицію під нападником.

Господарі шляхом намагання грати активно та швидко спробували навести шороху та сплутати плани ковалівців, які у стартові хвилини змушені були зосередитись на обороні. Наприкінці чверті часу "пивовари" першими створили по-справжньому гольовий момент: після м'якої передачі від Черненка Краснопір пробивав головою в падінні у ближній кут, але гостей врятував Фесюн, перевівши м'яч на кутовий.

Проте, чим більше тривала гра, тим більше позначався індивідуальний клас гравців "Колоса". Ковалівці поступово перехопили ініціативу та створювали відчутний тиск на ворота Федорівського. Частіше за інших ініціативу при завершенні атак брав на себе М'якушко. Сергій небезпечно пробивав з лінії штрафної, а потім змусив схопитися за голови після прямого удару зі стандарту.

Читай також: Валерій Іващенко: "Треба хлопцям вже звикати до такого ритму ігор"

Гольовий момент мав також Демченко, удар якого в дальній кут прийшовся в штангу! А незадовго до перерви "Колос" змарнував ще одну гарну нагоду. Після стандарту у виконанні Богданова, м'яч на мить застряг в районі воротарської, але ніхто не зміг пробити в ціль. Погана реалізація не дозволила жодній із команд повести в рахунку до перерви.

Певні питання викликав арбітраж у виконанні одесита Дмитра Бондаренка. На першій хвилині рефері покарав (справедливо) Мороза за небезпечну атаку суперника. Ця жовта карточка згодом змусила Валерія Іващенка проводити ранню заміну та знімати з гри опорного хава, який був близьким до вилучення. Водночас Бондаренко лояльно віднісся до порушень правил з боку гравців "Колоса", хоча привід для попередження був. Зокрема Ільїн на початку зустрічі відверто зірвав контратаку в центрі поля, пізніше Богданов високопіднятою ногою ледве не розбив обличчя Косовському, а Бурда після ауту зрізав Прокопенка біля своїх воріт. Кожен з цих моментів, на мій погляд, тягнув також на попередження, але рефері був іншої думки. До слова, гості в першому таймі фолили вдвічі більше ніж господарі: 11 фолів проти 6.

Після перерви "Колос" посилив тиск, але десь "Оболонь" вже пристосувалась до однотипних комбінацій ковалівців. Ярослав Вишняк спробував надати атакам своєї команди нового подиху завдяки проведеним замінам, але це не спрацювало. Впевнено в воротах діяв Федорівський, який уміло керував захистом та виручав сам. "Пивовари" не пропустили, а в кінці поєдинку вже самі влаштували справжній штурм воріт "Колосу". Захисники гостей тривалий час не могли винести м'яч з власної штрафної, але і "Оболонь" не знайшла можливість для завершального удару.

Тож маємо підсумкові 0:0 в стартовому поєдинку нового сезону. Нічия, яка, на мій погляд, більше влаштовує "Оболонь", у якої завдання на сезон досить скромне - зберегти прописку. Підопічним Іващенка важливо було не програти ще й з огляду на те, що в наступному турі їм буде протистояти один із головних фаворитів чемпіонату - "Динамо". Ну а на "Колос" за тиждень очікує домашня гра з "Чорноморцем".

Читай також: Чемпіонат України. "Оболонь" - "Колос" 0:0. Відеоогляд матчу