"Оболонь" - "Динамо" 1:0. Губить футбол не пиво

"Оболонь": Кичак (к), Карась (Лук’янчук, 81), Приймак, Вовкун, Фатєєв (Мединський, 81), Осман (Прокопенко, 70), Косовський (Черненко, 81),  Дубко,  Мороз, Cуханов (Тарануха, 62), Краснопір.

"Динамо": Нещерет, Караваєв, Попов, Біловар (Сирота, 62), Дубінчак, Бражко (Рамадані, 62),  Андрієвский,  Ярмоленко, Буяльський (к), Діалло (Волошин, 46), Беніто (Шепелєв 74).

Попереджені: Черненко 84, Дубко 86, Мороз 90+1 – Буяльський 53, Шепелєв 75

"Оболонь" виходить до 1/4 фіналу Кубку України.

{{widget:lineup:22575}}

У кубковому матчі обидва тренери провели ротацію на останньому рубежі. У воротах "Динамо" Нещерет замінив Бущана, а в рамці "пивоварів" вперше в сезоні з'явився Кичак. До слова, у "зелено-білих", ймовірно, найкращий підбір голкіперів в УПЛ: Федорівський, Рибка - ці двоє вже отримували гарну пресу, тепер настав час Кічака, який став одним із головних творців гучної сенсації.

"Динамо" не могло розраховувати на свого найкращого бомбардира Владислава Ваната, який, за словами Луческу, отримав пошкодження і не встиг відновитись. Тож за атаку "біло-синіх" на "Оболонь-Арені" відповідав Беніто.

Столичні команди відносно недавно зустрічались в рамках УПЛ, тому добре знали можливості один одного. Валерій Іващенко використав схему з трьома центральними захисниками (але двома форвардами),  яка дозволила вдало стримувати атакувальні спроби "біло-синіх". Номінальні гості володіли м'ячем, але були позбавлені можливості спокійно розігрувати комбінації.

Те, що господарі не були заточені лише на оборону, яскраво продемонстрував епізод, якій стався наприкінці  чверті часу. Бражко грубо помилився після виносу м’яча від Кичака, не розрахував відскок, програв позицію Суханову, після чого змушеній був атакувати форварда зі спини. Зважаючи на високу швидкість, яку набрав нападник, ситуація була, як кажуть, на тоненького, на межі фолу. У підсумку Суханов опинився на газоні, м’яч вийшов за лицьову, а рефері виніс вердикт - межу правил перейдено не було.

А десь приблизно в середині тайму "пивовари" настільки повірили у свої сили, що видали справжню серію гольових моментів. По-перше, перевершивши суперника за статистикою ударів, по-друге, змусивши "Динамо" грати відверто на відбій. Не пригадаю настільки розгублених хлопців Луческу в цьому сезоні в протистоянні з вітчизняними колективами.

Краснопір головою замикав пас від Османа зліва, потім Суханов, немов на тренуванні, обіграв Біловара, завдав удару з лінії штрафної – м’яч від голови Попова вийшов на кутовий. Під час корнеру Приймак пробивав у падінні, динамівців врятував Нещерет! Згодом кіпер додав до скарбнички своїх подвигів ще один сейв, зреагувавши на удар Краснопіра.

В цей відрізок часу "зелено-білі" за ударами вдвічі перевершили грізних сусідів, 8 (3 в площу воріт), проти 4 (2) у "Динамо". Перед самою перервою Беніто та Андрієвській дещо підправили дану статистику, але осад залишився.

Старт другого тайму знову якісніше провели господарі "Оболонь-Арени".  Доленосною стала 57 хвилина: "пивовари" наважились на високий пресинг, який приніс результат. Дубінчак під пресингом віддав пас на Бражка, того у підкаті відразу атакував Косовський-молодший, проштовхнув м’яч на Краснопіра. Ігор, під наглядом Попова, але без активних дій зі сторони центрбека, прискорився, але сам бити на став, відпасував на Суханова, який майже з лінії штрафного закрутив м’яч  під штангу. 1:0!

На пропущений гол Луческу миттєво відреагував подвійною заміною, знявши з гри Бражка (втратив м’яч) та Біловара (не вгледів Суханова).  "Біло-сині" додали у швидкості, ледь-ледь не зіграв фактор Ярмоленка, який намагався внаслідок індивідуальних дій проскочити оборону господарів (майже вийшло, але не залишилось сил для удару). Відразу після невдалої спроби Андрій дуже емоційно висловився на адресу когось із партнерів.… Це показовий момент, який ще більше доводив, що гра йде не за сценарієм команди Луческу.

Фінальний штурм у виконанні "біло-синіх" збадьорив оборону суперника.  Героєм останніх хвилин став Кичак, який зумів перевести м’яч в штангу після удару Буяльского, а потім зреагував на рикошет від голови Сироти. Остання спроба врятувати гру була у виконані Андрієвського, але його удар зі штрафного прийшовся в поперечину!

1:0 – "Оболонь" створила головну сенсацію 1/8 фіналу, залишивши за бортом престижного турніру одного з головних його фаворитів. Хлопці Валерія Іващенка вчергове довели, що не пасують перед гучними іменами, перебувають у відмінній фізичній формі, грають з душею, створюють моменти та реалізовують їх. Схоже, ця команда здатна здивувати нас ще не одного разу. І дуже хочеться, щоб так і було.

Здавалося, що "Динамо" після швидкого вильоту з Ліги конференцій, в якій продемонструвати свій великий потенціал завадив грізний "Бешикташ", а також важкі переїзди, візьме своє на внутрішній арені. Щоб провести матч з "Оболонню" "біло-синім навіть не знадобилось залишати столицю, але знову маємо гучний провал.

Крики Ярмоленка на адресу партнерів, колективне невдоволення рішеннями суддів, які, як на мене, досить якісно впоралися зі своєю роботою та, наприклад, безпомилково фіксували чисельні офсайди. Грубі помилки в обороні, розгублений вигляд Ігоря Суркіса на трибуні під час матчу, а Мірчі Луческу - після гри. Критика тренера на адресу Бражка, який, нагадаю, в минулій грі забив яскравий гол та був визнаний вболівальниками найкращим гравцем матчу... Чергове емоційне спустошення фанатів, які знов і знов мають знайти пояснення невдачі. Сезон тільки стартував, а для "біло-синіх" він вже зменшився до одного турніру - УПЛ.

"Оболонь" сьогодні святкує, невипадково президент клубу Олександр Слободян пообіцяв хлопцям, що на преміальне пиво вони точно заслужили. Маю переконання, що не лише на пиво, а й до нього.

Читай також: Кубок України. "Оболонь" - "Динамо". Пряма трансляція