31.08.2023. Ліга конференцій. Плей-офф. Матч-відповідь
Головний арбітр: Жоао Педро Пинейро (Португалія)
Асистенти: Бруну Жезус (Португалія), Лусиано Майя (Португалія)
"Бешікташ (Стамбул, Туреччина)" - "Динамо (Київ, Україна)" 1:0
"Бешікташ ": Гюнок, Росьє, Коллі, Фернандеш, Уйсал, Учан, Хаджиахметович, Рашица (Зайнутдинов, 76), Булут, Мулека (Ребіч, 75), Абубакар (Тосун, 81)
"Динамо ": Бущан, Дубінчак, Попов, Сирота, Тимчик, Сидорчук (Бражко, 85), Буяльський, Караваєв, Шапаренко (Андрієвський, 76), Ванат, Волошин (Діалло, 76)
Тренер: Мирча Луческу
Попередження: Булут, 33, Коллі, 34, Абубакар, 53, Росьє, 58, Мулека, 72, Учан, 82 - Шапаренко, 30, Сидорчук, 39, Попов, 48

{{widget:lineup:22168}}

Перед грою недарма обидва тренери робили акцент на важливих для своїх команд моментах. Гюнеш підкреслив, що його підопічні не збираються грати по рахунку першого матчу і будуть демонструвати всім, хто на стамбульському "Бешикташ Парку" господар. Це частковов вдалося їм вже на другій хвилині, коли Мулека отримав подачу зправа на ближню штагну від Росье і в падінні намагався пробити Бущана, але останній не без зусиль, але м’яч спіймав. Все це супроводжувалося шаленою підтримкою турецьких уболівальників, власне як і зовсім протилежна реакція на спроби динамівців щось створитит в атаці. Саме та цьому й акцентував увагу перед грою Мірча Луческу, сказавши, що в такій обстановці головним буде протриматися перші 15 хвилин.

Це вдалося, але легше від цього гостям не стало, "Бешикташ" це більше посилив пресинг і протягом двох хвилин мав дві суперможливості відкрити рахунок. Спочатку Мулека після розіграшу кутового на правому фланзі головою замикав подачу на дальній, але на шляху м’яча опинилося плече партнера – Бущан чисто фізічно зреагувати на цей удар не зміг би. А за мить той самий Мулека перед штрафним фактично зіграв в стінку з Поповим і пробив низом, але за динамівців зіграла стійка воріт. Також між цими моментами не можна не відзначити постріл здалеку з лівого флангу, який, на щастя, парирував кіпер біло-синіх. Огризнутися кияни змогли лише на 22-й хвилині, коли Ванат наважився на удар здалеку з-за меж штрафного, але пробив над поперечиною. За мить вже "Бешикташ" згадав про свій статус зусиллями Абубакара, який намагався закинути за комірець Бущану, але круглий приземлився на сітку воріт зверху. А вже за три хвилини Попов на куті воротарського отримав м’яча від Ваната, на якого перед цим навісив з правого флангу Шапаренко, але з влучним ударом не вийшло. До того ж, ситуація була неоднозначною в плані офсайду і ще невідомо, чи зарахував би цей м’яч арбітр у випадку влучного удару.

Втім після цього динамівці включили швидкість, а разом із нею спроби контрпресингу. Що в певній мірі стало несподіванкою для гравців "Бешикташа", які почали нервувати і зупиняти гравців "Динамо" ціною відвертих грубих фолів, зриваючи перспективні атаки. Три жовті картки гравцям "Бешикташа" протягом п’ятьох хвилин – яскраве тому підтвердження. Кияни обертів не збавили і в час, що залишився до свистка не перерву, намагалися вже більше позиційно розхитати захист господарів, втім забити не змогли.

Вже за чотири хвилини після початку другого тайму Учан зі штрафного на лівому фланзі на силу бив у ближній нижній кут, але Бущан зреагував на цей неприємний удар з відскоком. А вже на 51-й хвилині кияни втратили чудовий шанс відкрити рахунок. Волошин вибіг в атаку на лівому фланзі, до нього на протилежному підключився Ванат, обидва виходили вдвох проти одного захисника, але спочатку Волошин, прибравши суперника, не зумів якісно обробити м’яч і перевів на Ваната, який, в свою чергу, теж не зміг приборкати круглого, в результаті поховавши чудовий шанс забити.

Не забиваєш ти – за дві хвилини старе футбольне правило нагадав Абубакар, накрутивши зліва в штрафному одразу трьох динамівських захисників і в підсумку з-під Тимчика пробивши низом у дальній кут, 1:0.

Киянам після цього для збереження шансів на загальний успіх потрібно вже було забивати двічі, але турки після забитого м’яча спокійно, методично перекрили всі вільні зони, не даючи киянам жодного шансу на якесь загострення в атаці разом із приводом для зайвих нервів для себе. Самі ж турки при цьому мали не одну можливість збільшити перевагу в рахунку. Спочатку Абубакар ледь не оформив дубль на 68-й хвилині, пробивши з-під Попова, але м’яч пролетів над поперечиною, а за п’ять хвилин вже Бущан парирував закручений удар Мулеки в дальній кут. Ще один спалах надії з’явився на 83-й хвилині, коли Андрієвський, який замінив Шапаренка, повз стінк пробив зі штрафного, але Гюнок круглого забрав. До речі, це був перший удар киян у площину воріт в цьому матчі. Разом із Андрієвським на поле вийшов Діалло, який замінив Волошина, а ще за кілька хвилин замість Сидорчука вийшов Бражко, а потім Беніто замість Тимчика. Останній шанс динамівцям на хоча б натяк на порятунок надає арбітр, додавши до основного часу другого тайму цілих п’ять хвилин, але вони лише відтягнули час "смерті" киян у нинішньому єврокубковому циклі.

1:0, за сумою двох матчів 4:2 на користь "Бешикташа". Що ж, дива не сталося, всі ми чудово розуміли, що киянам на цій стадії відверто не пощастило з суперником, який на сьогоднішній день і класом, і фізічно вищий за біло-синіх. З жовтня минулого року турецька команда у 35 матчах в усіх турнірах (на момент початку стамбульської гри з "Динамо") програвала лише двічі – цифра більш, ніж красномовна. Ну і не можна не відзначити моральну складову, коли "Бешикташ", на відміну від наших клубів, не супроводжують всі нюанси, пов֯’язані з військовим часом. "Динамо", у порівнянні з матчем в Бухаресті, так і не знайшло, що запропонувати підопічним Шенола Гюнеша на "Бешикташ Парку". Окремі спалахи активності були лише додатком до загальної ігрової тенденції. Після пропущеного голу "Динамо" на полі фактично не було. Команда зламалася чи в тренерського штабу просто не було плану "Б" на такий випадок - по гарячих слідах сказати важко. В будь-якому разі, гравці, які вийшли на заміну, за всієї поваги до них, але не мали жодних шансів щось реально змінити.

Як підсумок – "Динамо" залишається без єврокубкової осені вперше після сезону 2005-2006, коли вилетіли від скромного швейцарського "Туну" в другому раунді квалифікації Ліги чемпіонів (0:1, 2:2). Єдиним досягненням того розіграшу стала вже відома фраза тодішнього наставника біло-синіх Леоніда Буряка про "підйом швейцарського футболу". Цей "підйом", як ми знаємо, фактично поховав тренерську кар’єру Леоніда Йосиповича. Повертаючись до наших днів, говорити про підйом футболу турецького не варто, ми і так бачимо, як, принаймні, футбольні гранди цієї країни більш менш, але тримають марку. А ось рівень футболу нашого, на жаль, зараз такий, який є. Щодо майбутнього Мірчі Луческу в "Динамо", то ходили чутки, що в разі непотрапляння до єврокубкової осені Містера можуть попросити на вихід. Яке рішення прийме клубне керівництво, думаю, дізнаємося дуже скоро. Також нагадаю, що у разі виходу до групового етапу Ліги конференцій "Динамо" гарантовано отримало б від УЄФА 2,94 мільйони євро призових, а також 500 тисяч євро за кожну перемогу в групі і 160 тисяч євро – за нічию.

Читай також: Ліга конференцій. "Бешікташ" - "Динамо". Пряма трансляція