Головний арбітр: Георгі Давидов (Болгарія)
Асистенти: Деніз Соколов (Болгарія), Мирослав Максимов (Болгарія)

"Зоря" (Луганськ, Україна) - "Університатя" (Крайова, Румунія) 1:0

"Зоря": Мацапура, Вантух, Нагнойний (Безбородько, 81), Імереков, Данченко, Чурко (Мишньов, 78), Булеца, Батагов, Назарина, Крістіан, Кабаєв (Луньов, 73)

"Університатя": Лазар, Банку, Ханка (Рівалдіньо, 78), Рауль, Папп, Кречу (Скрецю, 65), Капаціне, Матейу, Рогульич (Баярам, 46), Колич (Маркович, 78), Іван
Тренер: Ласло Балінт

Попередження: Нагнойний, 50, Крістіан, 59, Назарина, 90+5 - Банку, 6, Капаціне, 55

{{widget:lineup:16864}}

В порівнянні з останнім офіційним матчем "Зорі", датованим 12 грудня (в рамках УПЛ з "Динамо" - 1:1), у стартовому складі луганчан відбулись суттєві зміни. Свої позиції зберегли лише троє: голкіпер Мацапура, центральний захисник Імереков та центрхав Назарина. Додайте сюди новий тренерський штаб на чолі з нідерландцем Леувеном, який змінив Віктора Скрипника і можна говорити, по суті, про нову команду. Але часу на розкачку, притирку, зіграність не має – "чорно-білим" одразу необхідно вирішувати серйозні задачі в єврокубках. На кону стоїть потрапляння в груповий раунд Ліги конференцій. А це і додаткові грошові премії, і можливість потрапити на радари більш успішним клубам Європи, а значить перспектива кар’єрного розвитку.

Гра почалася з розвідки: команди не поспішали підвищувати темп, придивляючись один до одного і не цураючись використовувати тактику дрібного фолу. Зокрема лівий захисник гостей Банку отримав "гірчичник" вже на четвертій хвилині, зігравши грубо проти капітана "Зорі" Назарини.

Головною зброєю "Університаті" на старті гри стали стандартні положення, які завершувалися верховими передачами і, як правило, знаходили адресатів. Луганчани програвали "повітря" і біля володінь Мацапури було досить гаряче.

Поступово підопічні Леувена прибрали м’яч під свій контроль, змусивши суперника зменшити запал і відійти на свою половину поля. Лідерські якості в цей момент проявив Назарина, який своїм прикладом надихав партнерів. Згодом прийшли і моменти. Владислав Кабаєв змістився з лівого флангу в центр і наніс прицільний удар низом. Голкіпер гостей не встигав зреагувати на цей постріл, але м’яч розминувся в кількох сантиметрах зі стійкою! Через декілька хвилин близьким до успіху був Булеца, але його удар Лазар зумів накрити.

"Зоря" збільшувала тиск в той час, як гравці "Університаті" намагались вибити м’яч подалі від своїх воріт і відверто тягнули час до перерви. Ця тактика спрацювала – луганчани не зуміли матеріалізувати свою перевагу (8 ударів проти 3, 4 кутові проти 1) і в роздягальню команди відправились за рахунку 0:0.

По перерві суперники відразу включилися в "зарубу": знову було багато безкомпромісних дуелей на різних частинах поля, при цьому м’яч майже не затримувався в середині, що не могло не подобатись вболівальникам.

Небезпечно в карний майданчик "Зорі" вривався дев’ятий номер гостей Іван, його зустрічав Імереков, ризикнувший піти в підкат, що ледве не призвело до призначення 11-метрового. Захисник до м’яча не дістався, а сам форвард завалився на газон. На щастя рефері фолу в діях українського оборонця не побачив і все обійшлося.

Цей момент став для "Зорі" своєрідним каталізатором. Уже в наступній атаці Нагнойний завдав небезпечного удару під поперечину, але гостей врятував голкіпер. Через хвилину Лазар знову став героєм епізоду, продемонструвавши бездоганну реакцію. Але, як виявилось, це була лише відстрочка покарання. М’яч вийшов на кутовий, який і став результативним. Чурко навісив з лівого кута, захисники на 11-ти метровій відмітці загубили Нагнойного, який без перешкод завдав удару головою. М’яч зрикошетивши об газон поставив перед Лазарем нерозв'язне завдання – 1:0.

"Зоря" на куражі могла подвоїти рахунок, але хлопці десь перемудрили з розіграшом, замість удару почали перепасовуватись і доводити комбінацію до вірного, що дало час румунам перегрупуватися і в решті відібрати м’яч.

"Зоря" й надалі продовжувала володіти перевагою і була близька до другого голу. Небезпечно здалеку пробивав Булеца, були інші перспективні моменти. Але у підсумку маємо 1:0 –скромний результат при досить оптимістичній грі.

Глобальних висновків робити зарано. Але констатую, що "Зоря" постала досить боєздатним колективом, який намагався комбінувати, прощупував оборону суперника на різних напрямках. Також з позитивної сторони слід відмітити функціональну готовність – підопічні Леувена витримали темп і відіграли без провалів. Ложка дьогтю – це стандарти біля воріт Мацапури. "Повітря" ми регулярно програвали і над цим елементом варто добряче попрацювати перед матчем-відповіддю, який, нагадаю, відбудеться за тиждень у Румунії.