Антал Якобішвілі - нове ім'я в обороні "Жирони"
Автор: Олександр Забарило

Тиждень, що минув надовго запам’ятається 19-річному центральному захисникові "Жирони" Анталу Якобішвілі. Фактурний угорський талант 17 січня дебютував за першу команду "рохібланкос" у поєдинку Кубка Короля проти "Райо Вальєкано", який каталонці виграли з рахунком 3:1 і вдруге в своїй історії вийшли у фінал цього турніру. Антал вийшов на поле у перерві зустрічі, замінивши легенду клубу Хуанпе і дуже достойно провів дебютний тайм на новому для себе рівні, запам’ятавшись кількома розкішними дальніми передачами і загалом надійною грою в обороні.

А за кілька днів після дебюту за "Жирону" стався й дебют Якобішвілі в іспанській Ла Лізі. 19-річний футболіст знову замінив Хуанпе, але цього разу вже на 30-й хвилині – досвідчений центрбек, участь якого у матчі була під питанням не зміг продовжити гру, а так як в розпорядженні Мічела не було інших варіантів, то на поле вийшов молодий Антал. Дебютант з’явився на полі за рахунку 3:1 на користь "Жирони" і знову відіграв на дуже пристойному рівні, отримавши доволі хороші оцінки за свою гру, вигравши кілька повітряних єдиноборств, зробивши кілька вивірених і чистих підкатів, а також відзначившись якісними передачами – 37 точних пасів з 42, один з яких став ключовим в розвитку атаки.

Цей талановитий гравець минулого року зіграв кілька матчів за збірну Угорщини (U-19), а у листопаді дебютував вже за збірну U-21, також вийшовши на заміну через травму партнера по команді. Тоді угорці зіграли вдома 0:0 з молодіжною збірною Шотландії. В "Жироні" на Антала Якобішвілі покладають великі сподівання, але поки не надто поспішають з його інтеграцією в основний склад. Втім, підготовка до його інтеграції йде повним ходом. В клубі розуміють, що мають справу з дійсно великим (і не лише за рахунок зросту 193 см) талантом і роблять все необхідне, щоб перехід у дорослий футбол відбувся без заминок. Тож запам’ятайте це ім’я – Антал Якобішвілі – бо не виключено, що вже за кілька років топові європейські клуби вишикуються в чергу, щоб його придбати.