Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
А коли перейменується УПЦ МП?
Ответ на сообщение пользователя Товарищь Крокодиловъ показать

Вони ще і свято встановлять: Перенесення мощів Києво-Печерських святих. Бо свого часу перенесення мощів свт. Миколая Мир-Лікійського - то банальна крадіжка)).

Тоді вже Чернігівських святих)

 

sanyock

Ответ на сообщение пользователя sanyock показать

Тоді вже Чернігівських святих)

Ти гадаєш, в Києві інакше)?

На мій скромний погляд, питання вирішувалося простіше. Якщо справді було бажання його вирішити. Лебідь і Паканич мали би бути фігурантами розробок СБУ та кримінальних проваджень. І отримати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Далі все було б легше через невелику паузу.

Ответ на сообщение пользователя Товарищь Крокодиловъ показать

На мій скромний погляд, питання вирішувалося простіше. Якщо справді було бажання його вирішити. Лебідь і Паканич мали би бути фігурантами розробок СБУ та кримінальних проваджень. І отримати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Далі все було б легше через невелику паузу.

Та у них це типове "мы говорим партия, подразумеваем - ленин". Схопи Пашу - гвалт про апокаліпсис.

 

sanyock

Афонський монах про Лавру. Кажуть, відомий своєю зваженістю і тверезістю.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0...

У возникшего вокруг Лавры кризиса много имен. Одно из главных - митрополит Онуфрий. Он харизматическая фигура, но именно его харизматичность по сути заменила в УПЦ и соборность, и каноничность. Когда хочет, он дает народу высказаться и повлиять на решения этой церкви. Тогда становится возможным «собор» в Феофании, который в строгом смысле не был собором, а некоей формой соборности, которая была ситуативно установлена митрополитом Онуфрием. Он дал ход соборности настолько и в той форме, в которой сам посчитал нужным. Что уже противоречит идее соборности. Каноничным в УПЦ принято считать то, что таковым считает он. Например, он решил принять неканоничное решение о разрыве отношений с Константинополем et al., и все приняли это как нечто каноничное. Он принимает решения на основе собственных ощущений, которые считает вдохновением. А его упрямство многие считают стоянием в истине. В результате незыблемыми кажутся позиции митр. Павла, несмотря на то, что вся церковь, уже, кажется, кричит о его неадекватности (хотя крик этот больше утробный, не выходящий за пределы внутренних дискуссий). Но митр. Онуфрий так не считает, и церковь продолжает кричать. Митр. Павел сейчас главный спикер от УПЦ и продолжает в этом качестве разрушать остатки ее авторитета, потому что так решил митр. Онуфрий и никто другой.

В истории Церкви всегда был антагонизм между харизмой и порядком. Все ее институты: соборность, каноны и т.д., были созданы, чтобы установить между ними баланс. Митр. Онуфрий этот баланс серьезно пошатнул. И стал, на мой взгляд, одной из главных причин кризиса в и вокруг УПЦ.

Кстати, митр. Онуфрий одним из первых покинул Лавру, не дав ни семинарии с академией, ни лаврской братии инструкций как действовать. Чем-то это напоминает историю про наемника, который оставляет свои овцы.

Cyril Govorun

Нарешті почали церкви чистити від кацапської агентури. Треба Пашу посадити за зраду а потім обміняти на наших бійців, котрі в плену.

 

МАГ

Ответ на сообщение пользователя МАГ показать

Нарешті почали церкви чистити від кацапської агентури. Треба Пашу посадити за зраду а потім обміняти на наших бійців, котрі в плену.

В полоні. Де ви жили всі ці роки... Перед "а" завжди ставиться кома.

 

Striker

https://censor.net/ua/blogs/3409449/chomu_rosyiska...

Чому рпц незаконна

 

sanyock

Ответ на сообщение пользователя Товарищь Крокодиловъ показать

У возникшего вокруг Лавры кризиса много имен. Одно из главных - митрополит Онуфрий. Он харизматическая фигура, но именно его харизматичность по сути заменила в УПЦ и соборность, и каноничность. Когда хочет, он дает народу высказаться и повлиять на решения этой церкви. Тогда становится возможным «собор» в Феофании, который в строгом смысле не был собором, а некоей формой соборности, которая была ситуативно установлена митрополитом Онуфрием. Он дал ход соборности настолько и в той форме, в которой сам посчитал нужным. Что уже противоречит идее соборности. Каноничным в УПЦ принято считать то, что таковым считает он. Например, он решил принять неканоничное решение о разрыве отношений с Константинополем et al., и все приняли это как нечто каноничное. Он принимает решения на основе собственных ощущений, которые считает вдохновением. А его упрямство многие считают стоянием в истине. В результате незыблемыми кажутся позиции митр. Павла, несмотря на то, что вся церковь, уже, кажется, кричит о его неадекватности (хотя крик этот больше утробный, не выходящий за пределы внутренних дискуссий). Но митр. Онуфрий так не считает, и церковь продолжает кричать. Митр. Павел сейчас главный спикер от УПЦ и продолжает в этом качестве разрушать остатки ее авторитета, потому что так решил митр. Онуфрий и никто другой.

В истории Церкви всегда был антагонизм между харизмой и порядком. Все ее институты: соборность, каноны и т.д., были созданы, чтобы установить между ними баланс. Митр. Онуфрий этот баланс серьезно пошатнул. И стал, на мой взгляд, одной из главных причин кризиса в и вокруг УПЦ.

Кстати, митр. Онуфрий одним из первых покинул Лавру, не дав ни семинарии с академией, ни лаврской братии инструкций как действовать. Чем-то это напоминает историю про наемника, который оставляет свои овцы.

Cyril Govorun

Це, начебто, вперше на Онуфрія наїхав Говорун.

 

sanyock

Ответ на сообщение пользователя sanyock показать

Це, начебто, вперше на Онуфрія наїхав Говорун.

Ну це не зовсім наїзд. Говорун взагалі не наїжджає. Але питання поставлене правильно. Плюс купу мирян підірвали. І взагалі - це нонсенс, коли миряни з купою обов'язків тут і зараз захищають гібито монахів, які нібито все залишили в цьому світі.

https://zn.ua/ukr/UKRAINE/chi-peretvoritsja-kijevo...

Нєвсьотакадназначна

 

sanyock

Ответ на сообщение пользователя sanyock показать

https://zn.ua/ukr/UKRAINE/chi-peretvoritsja-kijevo...

Нєвсьотакадназначна

Щьоткіна профі, в темі хз скільки.

І стратегія очорнення ПЦУ діє, особливо назовні. ПЦУ робить вигляд, що типа не при справах, але наслідками користується перша.

І від УПЦ МП цілком логічне запитання:

- А ви чого мовчите? Бо зацікавлена сторона? І знов будете казати красиві заокруглені фрази і закликати до діалогу?

Я вважаю, що на релігійному питанні влада попечеться. Говорун тонко підмітив: репресії за ознакою приналежності до соціальної групи є властивістю тоталітарних режимів. В демократичних державав відповідальність індивідуальна.

І ще одне. Владі зараз вигідно спрямувати незадоволення на зручного опонента, котрого можна безкарно бити. Тим самим заробити собі вісти в суспільстві і відвернути увагу від своїх косяків. Від корупції тієї самої.

Ответ на сообщение пользователя sanyock показать

https://zn.ua/ukr/UKRAINE/chi-peretvoritsja-kijevo...

Нєвсьотакадназначна

десь так воно і є по факту.

окрім того, що держава (що звично) і ПЦУ (що сумно) не проявили жодної шляхетності, а діють як галімєйші братки з 90-х..

відверте рейдерство прикривають інтересами війни (якими то? - ніхто не скаже) і х.з. для чого одного прогнившого ідола міняють на іншого (я про обрядовий бізнес), чиї перші кроки геть не виглядають по-християнськи.

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Товарищь Крокодиловъ показать

Щьоткіна профі, в темі хз скільки.

І стратегія очорнення ПЦУ діє, особливо назовні. ПЦУ робить вигляд, що типа не при справах, але наслідками користується перша.

І від УПЦ МП цілком логічне запитання:

- А ви чого мовчите? Бо зацікавлена сторона? І знов будете казати красиві заокруглені фрази і закликати до діалогу?

Я вважаю, що на релігійному питанні влада попечеться. Говорун тонко підмітив: репресії за ознакою приналежності до соціальної групи є властивістю тоталітарних режимів. В демократичних державав відповідальність індивідуальна.

І ще одне. Владі зараз вигідно спрямувати незадоволення на зручного опонента, котрого можна безкарно бити. Тим самим заробити собі вісти в суспільстві і відвернути увагу від своїх косяків. Від корупції тієї самої.

...на комуністичному питанні влада попечеться....

Ну треба ж було не цілком партію забороняти, а окремих індивидумів мабуть. Ну тобто шукати в сраці бріліанти. Говорун Лєнін це точно б підмітив)

Сука, вони нас закликають панять і прастіть тих підарів бородатих, які вперто не виходять з церкви, яка напряму підчиняється фсб. І це доведено блядь, вже давно доведено, що пвдчиняється. Сидиш в ній козел, значить будь готовий до репресій.

Нівсьотакаднозначна... Все тут однозначно якраз.

 

аммиак

Ответ на сообщение пользователя аммиак показать

...на комуністичному питанні влада попечеться....

Ну треба ж було не цілком партію забороняти, а окремих індивидумів мабуть. Ну тобто шукати в сраці бріліанти. Говорун Лєнін це точно б підмітив)

Сука, вони нас закликають панять і прастіть тих підарів бородатих, які вперто не виходять з церкви, яка напряму підчиняється фсб. І це доведено блядь, вже давно доведено, що пвдчиняється. Сидиш в ній козел, значить будь готовий до репресій.

Нівсьотакаднозначна... Все тут однозначно якраз.

Повір мені на слово, для держави краще, якби там ніхто НЕ БУВ готовий до репресій, а розбіглися б від одних погроз)).

Ну, побачимо, чекати не так довго.

А шо изменится от переименования?Те же попы,та же зомбо паства.

 

Буллит

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

десь так воно і є по факту.

окрім того, що держава (що звично) і ПЦУ (що сумно) не проявили жодної шляхетності, а діють як галімєйші братки з 90-х..

відверте рейдерство прикривають інтересами війни (якими то? - ніхто не скаже) і х.з. для чого одного прогнившого ідола міняють на іншого (я про обрядовий бізнес), чиї перші кроки геть не виглядають по-християнськи.

Чим тобі дії ПЦУ схожі на братків ? Ти хотів би щоб ПЦУ заступалось за фсбшний філіал ?

 

Stepan75ss

Ответ на сообщение пользователя Stepan75ss показать

Чим тобі дії ПЦУ схожі на братків ? Ти хотів би щоб ПЦУ заступалось за фсбшний філіал ?

я би хотів щоб Церква (будь-яка!) була не просто обрядовим бізнесом, а ще й виконувала ту функцію, для якої її колись утворили: працювала над духовністю і мораллю людей, виховувала їх і показувала на власному прикладі як правильно жити.

а що я бачу?

ПЦУ гаслить про вражеску церкву, гаслить про пабєду, а по факту просто віджимає парафії у конкурента, користуючись моментом.

у момент зародження ПЦУ мені дуже не подобалось що серед її "отців" такі лічності як Барига, але я думав що може то ситуативний союз, воно переросте.

однак мої песимістичні прогнози мають звичку збуватись((

тому нині ПЦУ більше схоже не на моральний взірець а звичайну баригу.

хуйовий початок я вважаю, вони мали великий кредит довіри, але нині десь для третини вірян України той кредит ПЦУ спаплюжила власними жадністю і іншими гріхами.

не засуджую, але мені сумно від цього.

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

я би хотів щоб Церква (будь-яка!) була не просто обрядовим бізнесом, а ще й виконувала ту функцію, для якої її колись утворили: працювала над духовністю і мораллю людей, виховувала їх і показувала на власному прикладі як правильно жити.

а що я бачу?

ПЦУ гаслить про вражеску церкву, гаслить про пабєду, а по факту просто віджимає парафії у конкурента, користуючись моментом.

у момент зародження ПЦУ мені дуже не подобалось що серед її "отців" такі лічності як Барига, але я думав що може то ситуативний союз, воно переросте.

однак мої песимістичні прогнози мають звичку збуватись((

тому нині ПЦУ більше схоже не на моральний взірець а звичайну баригу.

хуйовий початок я вважаю, вони мали великий кредит довіри, але нині десь для третини вірян України той кредит ПЦУ спаплюжила власними жадністю і іншими гріхами.

не засуджую, але мені сумно від цього.

Ти прямо скажи -- сталінський патріархат треба гнати з історичних церков України , чи ні ?

пс. Ти так і не пояснив , чим ПЦУ схожі на братків ...

 

Stepan75ss

Возглас "мир всем!", слова молитв на Литургии "о мире всего мира... помолимся", "мир мирови Твоему даруй" - в РФ официальный повод для ареста любого священника и диакона РПЦ, включая ее горе-патриарха. Кто-нибудь знает, кого-то уже за это упекли? А то ведь дискредитируют вовсю.

-----------

(с)

Ответ на сообщение пользователя Stepan75ss показать

Ти прямо скажи -- сталінський патріархат треба гнати з історичних церков України , чи ні ?

пс. Ти так і не пояснив , чим ПЦУ схожі на братків ...

1. треба, але не зараз; і не руками ПЦУ

2. рейдерством

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

1. треба, але не зараз; і не руками ПЦУ

2. рейдерством

Рейдер — фізична чи юридична особа, спеціаліст з перехоплення оперативного керівництва або власності фірми за допомогою спеціально інсценованого бізнес-конфлікту.

----------------

Приведи конкретні приклади рейдерства від ПЦУ . Розкажи , як ПЦУ організувало бізнес-кофлікт .

 

Stepan75ss

Ответ на сообщение пользователя Stepan75ss показать

Рейдер — фізична чи юридична особа, спеціаліст з перехоплення оперативного керівництва або власності фірми за допомогою спеціально інсценованого бізнес-конфлікту.

----------------

Приведи конкретні приклади рейдерства від ПЦУ . Розкажи , як ПЦУ організувало бізнес-кофлікт .

практично кожну міцеву парафію ПЦУ бере рейдерством.

приїзджають якісь лічності, частина місцевих прихожан (зазвичай бл. половини) разом із тими лічностями починають "бунт"; інша частина прихожан коли активно, коли пасивно опирається, але всякі вибори-галасування йдуть до тих пір, доки місцева влада не вішає на двері храму замок і не припиняє богослужіння взагалі; після чого ключ від замка передається комусь із ПЦУ..

не схоже на рейдерство? іізвіііняююсь...

а щодо бізнес конфлікту - то це що по твоєму? обидві установи заробляють на обрядових послугах - конфлікт є?

є, але це здавалось би звичайна конкуренція; а що робити щоб перемогти у конкуренції із т.з. здорового глузду?

правильно: БУДУЙ НОВІ храми, завойовуй серця прихожан правильною вірою, тобто покажи що твоя альтернатива краща - і всі твої.

а що ми бачимо по факту?

прикриваючись гаслами про "сталінський патріархат" і потуранням з бку держави ПЦУ просто "віджимає бізнес" - і ніщо інше.

--

мені було би пофік, мені що білі, що чорні - одна шайка-лєйка.

однак я мав сподівання що ПЦУ таки здолає цей православний зістій і буде не тільки бізнесом, але й Церквою.

саме тому особливо сумно отримати чергове розчарування.

ну і всі ці релігійні міжусобойчики добряче розділяють і ослаблюють суспільство, налаштовуючи українців одне проти одного; я вважаю, що це зовсім недоречно в умовах війни.

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

практично кожну міцеву парафію ПЦУ бере рейдерством.

приїзджають якісь лічності, частина місцевих прихожан (зазвичай бл. половини) разом із тими лічностями починають "бунт"; інша частина прихожан коли активно, коли пасивно опирається, але всякі вибори-галасування йдуть до тих пір, доки місцева влада не вішає на двері храму замок і не припиняє богослужіння взагалі; після чого ключ від замка передається комусь із ПЦУ..

не схоже на рейдерство? іізвіііняююсь...

а щодо бізнес конфлікту - то це що по твоєму? обидві установи заробляють на обрядових послугах - конфлікт є?

є, але це здавалось би звичайна конкуренція; а що робити щоб перемогти у конкуренції із т.з. здорового глузду?

правильно: БУДУЙ НОВІ храми, завойовуй серця прихожан правильною вірою, тобто покажи що твоя альтернатива краща - і всі твої.

а що ми бачимо по факту?

прикриваючись гаслами про "сталінський патріархат" і потуранням з бку держави ПЦУ просто "віджимає бізнес" - і ніщо інше.

--

мені було би пофік, мені що білі, що чорні - одна шайка-лєйка.

однак я мав сподівання що ПЦУ таки здолає цей православний зістій і буде не тільки бізнесом, але й Церквою.

саме тому особливо сумно отримати чергове розчарування.

ну і всі ці релігійні міжусобойчики добряче розділяють і ослаблюють суспільство, налаштовуючи українців одне проти одного; я вважаю, що це зовсім недоречно в умовах війни.

Рейдерство -- це коли віджимають ВЛАСНІСТЬ . Як може бути власністю кацапського патріорка яка-небудь Лавра , чи Собор у Львові , який побудований при Цісарю ? https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B5%D1%80%D...

По-моєму це як-раз кацапи зайнялись рейдерством , коли сталінський патріорк "віджав" собі всі старі храми . Ще треба підняти питання , щоб кацапи повернули всі культурні цінності , які вкрали з українських церков . А заодно треба виставити рахунки за зруйновані кацапами Храми і монастирі .

 

Stepan75ss

Як Московський патріархат привласнив Українську церкву.

....11 грудня 1684 р. московські царі через грека Захара Софиру надіслали грамоту до Вселенського патріарха Якова з проханням передати Київську митрополію, бо цього нібито бажає й сам український народ.

До грамоти було додано 40 соболиних шкурок та 200 рублів з обіцянкою надіслати ще стільки ж, одначе патріарх Яків передавати українську церкву відмовився. За три дні після повернення Гедеона до Москви патріарх Йоахим склав нову грамоту до Константинопольського патріарха з тим же проханням передати митрополію і дозволити висвятити Гедеона у Москві, щоб із ним бодай чого не сталося у дорозі до Туреччини...

https://news.obozrevatel.com/ukr/society/yak-mosko...

 

МАГ

Ось таке мені надіслали

*

А ви в курсі як Києво-Печерська Лавра опинилася під московськими попами? За допомогою київського ОМОНу ... і Леоніда Кравчука. У 1988 році влада у зв'язку із 1000-річчям Хрещення Київської Русі дозволила відновити монастирське життя у Лаврі українським ченцям і духовенству. В 1989 році почалось відновлення Автокефальноі церкви в Україні, в 1990 році її офіційно було зареєстровано. Тоді ж Українська православна церква під керівництвом Митрополита Філарета, який перед цим у Москві програв вибори «Патріарха всієї Русі», спочатку добилася значної автономії від Московського патріархату, а потім після «Харківського собору» в травні 1992 року відділилася від УПЦ МП, як УПЦ Київського патріархату. Монахи і духовенство Лаври в той перехідний час в більшості були на стороні Філарета або УАПЦ. Але недовго музика грала. Росія і КГБ зрозуміли, що Церква і Лавра можуть стати украінськими і почали діяти. В червні 1992 року під тиском Президента Росії Бориса Єльцина Леонід Кравчук, який до свого президентства довгі роки "куріровал" ідеологічну та атеїстичну роботу в Україні як зав ідеологічним відділом та секретар ЦК КПУ, пустив до Києва з Москви цілий потяг представників російських силових структур, які під виглядом монахів, що «везли в Україну новообраного Митрополита», захопили Лавру, Покровський та Флорівський монастирі на Подолі, інші монастирі і церковні споруди… А тодішній мер Києва Іван Салій ще й ОМОН підігнав на допомогу російському КГБ і московським попам. Народні депутати першого скликання Василь Червоній, Олександр Гудима, хлопці з УНСО, інші українські патріоти протистояли навалі, та сили були нерівними, Лавра була окупована. Українська філія Московського патріархату під назвою УПЦ МП восторжествувала, Митрополит Філарет був відлучений від церкви, підданий анафемі, УАПЦ і УПЦ КП осуджені «єдіно вєрним рускім православієм» як «нєканонічєскіє». Виповнилось 30 років ворожої окупації Лаври та, власне, й частини української Церкви.

 

МАГ

Говорун

~~~~~~~

Зараз, коли структури УПЦ почали сипатися, можна нарешті відкрито констатувати, що однією з основних причин цієї ланцюгової реакції став триумвірат, який керував цією церквою після 2014 року і складався з митрополитів Онуфрія і Антонія та диякона Вадима Новінського. Соборність в УПЦ було редуційовано до триумвірату. Ґрунт, на якому розбудовував церкву цей триумвірат, виявився євангельським піском. Він складається з ізоляціонізма, впевненості у власній праведності, зверхньому ставленню до тих, хто не відповідає критеріям цієї праведності, у тому числі співбратам та співсестрам в інших українських юрисдикціях. До речі, цим юрисдикціям важливо не допуститися тієї самої помилки, бо результат може бути подібним. Нарешті, невміння зберігати баланс між «лібералами» та «консерваторами», а також небажання чути голос суспільства, а не лише фундаменталістських груп, став ще однією причиною драми, що розгортається перед нашими очами.

В Успенском соборе Киево-Печерской лавры прошло первое богослужение ПЦУ. На нём заметили экс-президента Украины Петра Порошенко.

https://t.me/nexta_live/50000

 

ПБН

Мапа сайту Повна версія Оновити